w

[VIDEO] Wielka awantura księży w Żabce. Walka na brzuchy i potrącenie autem. Wszystko nagrał ministrant

fot. Twitter screenshot

W Poznaniu doszło do awantury z udziałem znanego ze skandali księdza Michała Woźnickiego oraz księdza Dawida Nowaka. Ks. Woźnicki podczas wizyty w sklepie rozpoczął kłótnię z drugim duchownym, po czym niemal doszło do bójki, a następnie ksiądz Woźnicki usiłował rzucić się pod koła kierowanego przez ks. Nowaka samochodu. Nagranie z incydentu obiegło internet.

Do sprzeczki między duchownymi doszło w poniedziałek 27 czerwca w sklepie Żabka przy ul. Woronieckiej w Poznaniu, na przeciwko domu zakonnego salezjanów. Na zakupy do sklepu wybrał się ksiądz Dawid Nowak –  w cywilnej koszuli i krótkich spodenkach z łańcuchem.

W pewnym momencie do sklepu wraz z towarzyszącym mu ministrantem, który nagrał całe niecodzienne zdarzenie, wchodzi ubrany w sutannę ksiądz Michał Woźnicki.

– „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”– pozdrawia wszystkich zgromadzonych w Żabce duchowny.

Znajdujący się w sklepie sprzedawca oraz klienci nie odpowiedzieli ks. Woźnickiemu, więc duchowny zwrócił się bezpośrednio do ks. Nowaka.

– „Państwo nic nie odpowiadacie, a ten pan jest księdzem i też nie odpowie” – mówi, wskazując na ks. Nowaka. – „Bo się nie przyznaje do Pana Jezusa. To wyznanie posoborowe” – twierdzi.

Ubrany po cywilnemu ks. Nowak przeprosił sprzedawcę za zaistniałą sytuację, ale ks. Woźnicki nie przestał atakować drugiego duchownego. Z pomocą w utarczce Woźnickiemu przyszedł również ministrant.

Niech ksiądz przeprasza rodziców, że tak go wychowali– krytykuje go ks. Woźnicki.

– „Najpierw Pana Boga proszę przeprosić” – wtóruje ministrant.

Ks. Nowak następnie płaci za zakupy i usiłuje wyjść ze sklepu, przepychając się w przejściu z ministrantem. Na wyjściu przed sklep awantura się nie skończyła. Duchownego po ulicy zaczyna gonić ks. Woźnicki.

Wszedł przed maskę samochodu

Podczas gonitwy Woźnicki z kamerzystą próbowali zarejestrować tatuaż na nodze księdza Nowaka, a ten ucieka do bramy domu zakonnego.

– „Co tam jest, co tam jest, niech pokaże” – wykrzykiwał ksiądz Woźnicki, goniąc ks. Nowaka.

Przy bramie domu salezjanów ks. Woźnicki usiłuje zablokować przejście, a między mężczyznami niemal doszło do rękoczynów. Duchowni szturchają się brzuchami, po czym Nowak odpycha natarczywego księdza.

– „Nerwy puszczają, nie?” – zwraca się do Woźnickiego ubrany po cywilnemu duchowny.

– „To raczej żal, litość po prostu” – odpowiada Woźnicki.

Ks. Nowak wsiada do czarnego samochodu stojącego na podwórzu i otwierając bramę przy pomocy pilota, stara się odjechać. Drugi duchowny wchodzi jednak przed maskę i nie chce się ruszyć. Nowak trąbi i lekko uderza zderzakiem w Woźnickiego, ale ten nadal usiłuje blokować wyjazd. Nowak dodaje gazu, a ks. Woźnicki odskakuje.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej

Ksiądz Woźnicki

Były salezjanin ksiądz Michał Woźnicki od kilku lat skłócony jest ze swoimi dawnymi przełożonymi. Woźnickiemu nakazano wyprowadzkę z domu zakonnego ul. Wronieckiej w Poznaniu, ale ten nie słucha i nielegalnie zajmuje dwupokojową cele. W sprawie wielokrotnie interweniowała policja.

Woźnicki krytykował między innymi papieża, sąd i innych duchownych. Ksiądz potępiał obostrzenia i noszenie maseczek, a teraz głosi antyukraińskie treści.

Źródło: YouTube ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zostawiła psa w nagrzanym aucie - fot. Pixabay @andperseand

Zostawiła psa w nagrzanym samochodzie, a sama wybrała się na basen. Mimo błyskawicznej reakcji strażaków, zwierzę nie żyje

Franciszek Sterczewski - fot. Facebook @FranekSterczewski

Poseł Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję, bo jechał zygzakiem na rowerze. Funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu