w

TO należy dopisać do listy grzechów. Popularny ksiądz zdradził, że pojawiło się nowe przewinienie, z którego trzeba się wyspowiadać

Spowiedź - fot. Pexels @cottonbro studio
Spowiedź - fot. Pexels @cottonbro studio

Okazuje się, że lista grzechów, z których należy wyspowiadać się w konfesjonale, nie jest stała, ani uniwersalna. Z racji tego, że wszystko dynamicznie się zmienia, pojawiło się nowe przewinienie, o którym powinniśmy powiedzieć podczas spowiedzi. Popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur zdradził, o jakim grzechu współczesnych czasów mowa. Mało kto o tym wiedział.

Spowiedź to jeden z siedmiu sakramentów w Kościele katolickim i w zależności od tradycji chrześcijańskich, przybiera różne formy. Dzięki niemu wierni otrzymują od Boga przebaczenie za swoje grzechy i są przywracani do wspólnoty. Zanim jednak się do niej przystąpi, należy zrobić solidny rachunek sumienia, aby rozpoznać własne błędy, słabości i przewinienia. Tylko w ten sposób można przygotować się do szczerej i kompletnej spowiedzi. Nie jest to jednak możliwe, gdy nie znamy pełnej listy grzechów, za które winniśmy prosić spowiednika o rozgrzeszenie.

Wszystko dynamicznie się zmienia, w tym także nasze zachowania, a nie wszystkie są moralnie dobre i uczciwe. Niektóre z nich aktualnie można uznać za grzechy, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Znany na TikToku ksiądz Sebastian Picur zwrócił uwagę internautów na przewinienie, o którym koniecznie należy wspomnieć podczas spowiedzi.

Hejt jest grzechem?

Ksiądz Sebastian Picur, jest przykładem duchownego, który postanowił głosić słowo boże nie tylko w Kościele, ale też internecie. Od dawna prężnie działa na TikToku, gdzie udało mu się zgromadzić ponad 750 tys. użytkowników. Internauci często zwracają się do niego z prośbami o modlitwy lub udzielenie odpowiedzi na frapujące ich pytania.

Uwadze duchownego nie umykają również treści publikowane przez innych twórców internetowych. Ostatnio udostępnił na swoim profilu fragment nagrania, na którym jeden z nich prosił o to, by widzowie przestali go hejtować, czyli pisać obraźliwe, poniżające lub ośmieszające komentarze.

Proszę was o to, proszę, dlaczego to robicie? – mówił mężczyzna.

Kapłan wyjaśnił, że hejt w internecie, który w rzeczywistości jest nękaniem, to grzech, z którego należy się wyspowiadać. Zauważył, że przewinienie to jest sprzeczne z przykazaniem miłości, które nakładania do tego, by miłować bliźniego, jak siebie samego.

Proszę pamiętać o tym, że hejt jest grzechem i z hejtu też trzeba się spowiadać i potem trzeba podjąć zadośćuczynienie, czyli naprawę wyrządzonej krzywdy — apelował.

Wielu widzów poparło tę tezę i zauważyło, że przez krytyczne komentarze w sieci, wiele osób targnęło się na swoje życie lub boryka się z poważnymi problemami, które wpływają na ich samopoczucie.

Zgadzacie się z tym? Hejt jest grzechem?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Izabela Janachowska - fot. Instagram @izabelajanachowska, screenshot Youtube @plotekyt

Izabela Janachowska zniknęła z TEGO show. „Nadszedł taki moment mojego życia”. Teraz żegna się z programem na dobre

Misiek Koterski, Marcela Leszczak - fot. Instagram @misiekkoterski

Misiek Koterski i Marcela Leszczak WZIĘLI ŚLUB w tajemnicy. Pochwalili się zdjęciem z ceremonii. „Głos mi się jeszcze trzęsie z emocji”