w

Ksiądz udał się na kolędę i przeżył prawdziwy szok. Został UWIĘZIONY w domu parafianki! Na pomoc czekał kilka godzin. „Pomocy!”

Ksiądz Mateusz Kalczyński - fot. Tiktok @ksiadzmateusz
Ksiądz Mateusz Kalczyński - fot. Tiktok @ksiadzmateusz

Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczął się okres wizyt duszpasterskich w domach wiernych. Ksiądz Mateusz Kalczyński udał się więc na zaplanowaną wizytę u jednej z parafianek, ale nie spodziewał się tego, co go czeka. Kapłan został uwięziony w jej mieszkaniu i przez kilka długich godzin czekał na pomoc! O wszystkim opowiedział w mediach społecznościowych.

Kolęda we wszystkich parafiach w Polsce rozpoczęła się zaraz po świętach Bożego Narodzenia i zgodnie z tradycją, wizyty duszpasterskie odbywać się będą aż do 2 lutego, czyli uroczystości Ofiarowania Pańskiego. To czas, gdy księża odwiedzają swoich parafian w domach, by odmówić wspólną modlitwę oraz poświęcić ich domostwa, ale także okazja do krótkiej pogawędki. Z uwagi na napięty harmonogram, zazwyczaj takie spotkania trwają maksymalnie kilkanaście minut, lecz ksiądz Mateusz Kalczyński na własnej skórze przekonał się, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Ksiądz został uwięziony w mieszkaniu parafianki

Ksiądz Kalczyński pełni posługę w parafii pw. świętych apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. W międzyczasie podobnie jak wielu jego kolegów z duszpasterstwa, prężnie działa na TikToku, gdzie szerzy słowo boże. To właśnie tam opowiedział o kłopotliwej sytuacji, która przydarzyła mu się podczas jednej z wizyt duszpasterskich.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu. Duchowny odwiedził jedną ze swoich parafianek i po zakończonej wizycie, niezwłocznie udał się do wyjścia. Wtedy przeżył prawdziwy szok — gdy nacisnął klamkę, drzwi nawet nie drgnęły.

Ksiądz Mateusz wraz z parafianką na początku próbowali sami uporać się z zaciętym zamkiem, lecz ich starania spełzły na niczym. W końcu poprosili o pomoc ministrantów i sąsiadów. Mimo starań im także nie udało się go uwolnić. Konieczne było wezwanie ślusarzy, którzy rozwiercili zamek. Cała akcja ratunkowa trwała cztery godziny!

Takie przygody tylko w Kaliszu

– napisał pod nagraniem opublikowanym na TikToku.
@ksiadzmateusz Takie przygody tylko w Kaliszu #ksiadzmateusz #kolęda #przygody #zamek #4h ♬ Comedy Scenes – Comical, stupid, odd, lovely (Drumless)(1441321) – Ponetto

Zdaje się, że cała ta sytuacja rozbawiła księdza, ponieważ opublikował aż trzy nagrania z zajścia, które zdobyły ponad 350 tysięcy wyświetleń. Pod nimi zaroiło się od komentarzy internautów:

  • Jak do tego doszło nie wiem.
  • Tak też można.
  • Ło matko i córko…
  • Złodziej by otworzył prędzej.
  • A ksiądz już zamek w drzwiach rozpierdziela bo drzwi zamknięte.
  • Nie chciał Ksiądz zjeść, no to teraz Ksiądz ma.
  • To nie mógł być przypadek.
@ksiadzmateusz Przyznam się, że mnie uwierzono na 4 godziny zanim #ślusarz otworzył #drzwi #ksiadzmateusz #kolęda #uwięziony ♬ hello its weee – Louise Tee
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Podróże - fot. Pexels Sanket Barik

Podróże zimą. Jak przygotować się na wyprawę? Oto kilka porad, które pomogą ci zadbać o komfort i bezpieczeństwo w trudnych warunkach atmosferycznych

Katarzyna Dowbor - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wyszło na jaw, z kim Katarzyna Dowbor poprowadzi „Pytanie na Śniadanie”! Tego nazwiska nikt się nie spodziewał