w

SuperSuper

Rosyjski dowódca popełnił samobójstwo. Nie wytrzymał na widok… dostawy sprzętu

fot. Zdjęcie ilustracyjne / gur.gov.ua / Twitter

Wywiad Wojskowy Ukrainy informuje, że dowódca 13. pułku czołgów 4. dywizji pancernej Federacji Rosyjskiej zastrzelił się w związku z fatalną sytuacją sprzętową swojej jednostki.

Według informacji przekazanej przez Ukraińców, rosyjski sprzęt, który został zmagazynowany przed laty i oczekiwał na swój czas w magazynach, miał paść ofiarą rozkradania przez żołnierzy i lokalne społeczności, które pozyskiwały z niego cenne elementy i materiały.

Jak się okazuje, sprzęt, który z magazynów trafił do specjalnych zakładów remontowych, z których dalej miał trafić na front, jest często w tak złym stanie, że „niemożliwe jest jego pełne wykorzystanie”.

Jedną z baz, do których trafił sprzęt z magazynów jest zorganizowana na lotnisku w Klimowie w obwodzie briańskim jednostka remontowo-konserwacyjna. Baza znajduje się zaledwie 35 kilometrów od ukraińskiej granicy i ma na celu doprowadzenie rezerwowego sprzętu do stanu pozwalającego na użytek na linii frontu.

Dowódca popełnił samobójstwo na widok dostarczonego sprzętu

Do 4 Dywizji Czołgów Federacji Rosyjskiej wcześniej zmagazynowany sprzęt trafił w tak fatalnym stanie, że dowódca dywizji miał popełnić samobójstwo. Jak podaje ukraiński wywiad, tylko jeden z dziesięciu dostarczonych dla nich czołgów miał nadawać się do użytku. Reszta miała być „bezużyteczna”, a w niektórych z nich miało brakować nawet… silników.

Jak donoszą Ukraińcy, problem Rosjan ma być powszechny, a rosyjskie wojsko często nie ma możliwości przywrócenia pojazdów do stanu pozwalającego na skuteczny użytek. Z pojazdów najczęściej mają być wymontowane „urządzenia optyczne i elektronika zawierającą cenne metale”.

Źródło: NEXTA ; gur.gov.ua

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Oscary 2022

Oscary 2022. Kto zaśpiewa na gali?

Blanka Lipińska i Michele Morrone

Michele Morrone pochwalił się zdjęciami z Blanką Lipińską. Dopiero teraz widać, jak autorka wygląda bez filtrów. Fani nie kryją zaskoczenia