w

Nie żyje Jurij Szatunow. To on sprawił, że „Biełyje rozy” stały się ponadczasowym hitem. Znane są przyczyny śmierci

Yuriy Shatunov - fot. Instagram @yuriy_shatunov
Yuriy Shatunov - fot. Instagram @yuriy_shatunov

Jurij Szatunow nie żyje. Twórca przeboju Biełyje rozy zmarł niespodziewanie w wieku 48 lat. Wiadomo, co było przyczyną śmierci.

Jurij Szatunow przebojem wdarł się na europejskie listy przebojów, choć karierę na scenie zaczynał już jako nastolatek. W latach 80. XX wieku koncertował po Rosji wraz z grupą Łaskowyj Maj. Dopiero później, dzięki przebojowi Biełyje rozy zdobył międzynarodową popularność, a utwór ten do dziś nucą tysiące Polaków.

Jurij Szatunow nie żyje

Jurij Szatunow zmarł w wieku 48 lat. Jak podają źródła Interfaxu, przyczyną był atak serca.

Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija — powiedział Arkadij Kudriaszow, rzecznik Szatunowa w rozmowie z agencją TASS.

Informatorzy medyczni Interfaxu podają, że odszedł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim.

Szatunow urodził się 6 września 1973 roku w Baszkirii i już jako nastolatek zyskał ogromną popularność. W skład grupy wchodzili podopieczni domu dziecka, do którego trafił po śmierci matki, mając zaledwie 12 lat. To właśnie tam kierownik koła muzycznego, Siergiej Kuzniecow, założył Łaskowyj Maj, którego został wokalistą. Grupa miała wystąpić na dyskotece noworocznej. Piosenki, które stworzyli, porwały tłumy do tańca. Krótko po tym zagrali pierwszy koncert, na którym pojawiło się 5000 słuchaczy.

Nie musieli długo czekać na pierwszy komercyjny sukces. W 1988 roku utalentowanego nastolatka dostrzegli Arkady Kudyashov oraz Andriej Razin, którzy byli administratorami grupy Mirage. Ten pierwszy, gdy usłyszał Biełyje rozy, od razu kupił kasetę i postanowił skontaktować się z Jurijem.

Niestety, choć w Szatunowie drzemał ogromny potencjał i miał okazję zrobić międzynarodową karierę, w sprawę wplątał się Razin, który tworzył fałszywe grupy o nazwie Łaskowyj Maj, a ostatecznie doprowadził do tego, że Jurij został z niej wyrzucony, a on go zastąpił.

Wokalista od 1995 roku robił karierę solową, jednak nie odnosił już takich sukcesów. Przez cały czas pracował nad nowymi utworami, ale żaden z nich nie był w stanie przebić pierwszego hitu.

Co ciekawe, mimo upływu lat, konflikt między Shatunowem a Razinem nie tracił na sile. Choć Jurij nagrywał nowe single, które udostępniał na YouTube, Andriej doprowadził do usunięcia jego kanału. W każdy możliwy sposób go blokował, by nikt się o nim nie dowiedział.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy artysty, gdyby nie ten konflikt.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Sąsiad pali węglem. Swietłana twierdzi, że jest zmuszona do spania w masce przeciwgazowej

Byk zabił rolnika - fot. Pexels @Tobi

„Diabeł” zabił rolnika spod Braniewa. Niewiele brakowało, a byk zaatakowałby także partnerkę Zbyszka. „Jak by go jakie demony opętały”