w

Sąsiad pali węglem. Swietłana twierdzi, że jest zmuszona do spania w masce przeciwgazowej

fot. zdjęcie ilustracyjne (Pexels - Ron Lach)

Mieszkająca w Nowej Zelandii Swietłana co noc zakłada maskę przeciwgazową. Kobieta twierdzi, że nie może normalnie oddychać przez sąsiada, który mimo próśb nieugięcie pali w piecu węglem. „Nie mogę spać, nie mogę oddychać” – mówi.

Swietłana, pochodząca z Ukrainy, oraz jej mąż Brian z Westport w Nowej Zelandii w listopadzie zamieszkali w przyczepie na pięknej działce na Wyspie Południowej. Docelowo małżonkowie mają zamiar postawić tam własny dom, ale problematyczne okazało się sąsiedztwo.

Jak przekazuje para, jeden z sąsiadów nieustannie pali węglem, co bardzo przeszkadza Swietłanie. Kobieta nie potrafi znieść dymu i bardzo źle się czuje, gdy tylko wiatr przywieje obłoki. Mąż kobiety zdradził, że Swietłana musi spać w masce przeciwgazowej.

Okazuje się, że małżeństwo próbowało poprosić sąsiada o zaprzestanie palenia węglem, ale mężczyzna nie zdecydował się na ten krok.

Wysłaliśmy do sąsiada wiadomość, zaznaczyliśmy, że nie chcemy powodować problemu. Po prostu zapytaliśmy, czy może przestać palić węglem, ale zdecydował, że nie. Obecnie jesteśmy w sytuacji, w której moja żona musi spać w masce ​​przeciwgazowej gdy sąsiad zapala ogień i wieje zachodni wiatr – powiedział mąż kobiety cytowany przez „The Mirror”.

Swietłana jest zmęczona sytuacją i porównała zadymione powietrze do „komory gazowej”.

Co noc muszę nosić maskę gazową, ponieważ nie mogę spać, nie mogę oddychać” – powiedziała.

Małżonkowie zdecydowali się skontaktować z władzami Buller District, ale urzędnicy nie zdołali pomóc. Obszar ten jest problematycznym regionem Nowej Zelandii, gdzie aż 34,3% domów ogrzewanych jest tanim węglem, w porównaniu do 1,3% w całym kraju.

Burmistrz mógł jedynie wykazać współczucie dla sytuacji Swietłany, ale para nie chce się poddać. Małżeństwo złożyło skargę do Rady Regionalnej Zachodniego Wybrzeża, twierdząc, że może to być naruszenie na podstawie ustawy o zdrowiu z 1956 r.

Źródło: „The Mirror”

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ukraiński dron kamikaze zaatakował rosyjską rafinerię. Robotnicy nagrali potężną eksplozję

Yuriy Shatunov - fot. Instagram @yuriy_shatunov

Nie żyje Jurij Szatunow. To on sprawił, że „Biełyje rozy” stały się ponadczasowym hitem. Znane są przyczyny śmierci