w

Monika Richardson wspomina tragicznie zmarłego brata w 10. rocznicę śmierci. „Tęsknię”

Monika Richardson
Monika Richardson

Monika Richardson dziesięć lat temu przeżyła rodzinną tragedię. Jej ukochany brat odszedł nagle. Sekcja zwłok wykazała, że winnymi jego śmierci były alkohol i narkotyki. Co jeszcze wiadomo na ten temat?

Monika Richardson to dziennikarka i prezenterka filmowa, która największą popularność zdobyła dzięki programowi Europa da się lubić. Gośćmi talk-show byli obcokrajowcy, którzy opowiadali przed kamerami o panujących w ich krajach zwyczajach. Mimo że format cieszył się sporym zainteresowaniem wśród widzów, ostatecznie produkcja zdecydowała się zdjąć go z anteny.

Richardson odziedziczyła talent i zainteresowania po matce, Barbarze Trzeciak-Pietkiewicz, która również jest dziennikarką. Jej ojciec, Jerzy Pietkiewicz z zawodu jest architektem. Miała młodszego brata, który w 2012 roku zmarł nagle.

Monika Richardson brata w 10. rocznicę śmierci

O śmierci Filipa Pietkiewicza było głośno w mediach, ponieważ 10 lat temu znaleziono go martwego w jego mieszkaniu. Odszedł, mając zaledwie 35 lat.

Z uwagi na tajemnicze okoliczności śmierci prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Fakt donosił wówczas, że na jego ciele widniało wiele śladów po wkłuciach, co miało świadczyć o jego uzależnieniu od narkotyków. Po przeprowadzonych badaniach toksykologicznych na jaw wyszło, że mężczyzna zmarł w wyniku zatrucia alkoholem i opioidami.

W związku z tym, że na zwłokach znajdywały się liczne rany kłute, zlecono dokładne badania toksykologiczne. One wykazały wysokie stężenie substancji zwanej opiatami oraz alkoholu. To była bezpośrednia przyczyna śmierci. Ponadto badania wykazały także, że organizm od dłuższego czasu poddawany był substancjom niedozwolonym – informował Mariusz Piłat, zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga w rozmowie z tabloidem.

Monika miała z bratem świetny kontakt i chętnie spędzała z nim czas. W 2007 roku zabrała go ze sobą na jeden z pokazów, podczas którego chętnie pozowali przed obiektywami fotoreporterów. Nic więc dziwnego, że bardzo przeżyła jego śmierć.

Od tych dramatycznych wydarzeń minęło 10 lat. Dziennikarka zdecydowała się uczcić pamięć Filipa w kolejną rocznicę jego odejścia, udostępniając w social mediach poruszający wpis.

10 lat bez Ciebie, bracie. Tęsknię.

Filip Pietkiewicz R.I.P.

Wpis opatrzyła fotografią, na której możemy zobaczyć jej uśmiechniętego brata. Na pierwszy rzut oka widać, że byli do siebie bardzo podobni.

Problem uzależnienia od alkoholu i narkotyków dotyka wielu osób, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Samotność jest najgorszym doradcą, dlatego też poniżej zostawimy dla was przydatne numery, pod którymi uzyskacie fachową poradę oraz pomoc:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania: 800 199 990
  • Telefon Zaufania dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin: 512 943 854
  • Pomarańczowa Linia (telefon przeznaczony dla rodziców i opiekunów mających kłopoty wychowawcze z dziećmi pijącymi alkohol i zażywającymi narkotyki): 512 943 854

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Wojska rosyjskie ostrzeliły Mariupol

Rosyjskie wojska wystrzeliły rakiety w konwój humanitarny jadący do Mariupola! Dramatyczna sytuacja na wschodzie Ukrainy

Ewa Farna

Ewa Farna urodziła! Znamy płeć i imię drugiego dziecka wokalistki