w

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Aktor znany z „Na Wspólnej” odszedł w wieku 65 lat

Mirosław Kowalczyk nie żyje - fot. Niemiec/AKPA
Mirosław Kowalczyk nie żyje - fot. Niemiec/AKPA

Nie żyje Mirosław Kowalczyk. Aktor znany z ról w takich serialach jak Na Wspólnej i Barwy szczęścia odszedł nieoczekiwanie w wieku 65 lat. Co wiadomo na ten temat?

Nie żyje Mirosław Kowalczyk. Aktor odszedł 5 marca 2023 roku, jednak dopiero teraz przykre wieści obiegły media społecznościowe. Aktor Rafał Fajbor opublikował na łamach portalu e-teatr.pl wzruszające oświadczenie.

Informacja śmierci Mirka Kowalczyka i o tym, że spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie, pojawiła się w mediach niemal trzy tygodnie po fakcie. Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj, Mirku!

W dalszej części publikacji krótko wyjaśnił, jak się poznali, a następnie wspomniał o tym, że Kowalczyk przed laty wystąpił w spocie reklamowy PiS, a później sparodiował swoją wypowiedź w spocie PO.

[…] Mirek okazał się być bardzo fajnym, interesującym rozmówcą. Przegadaliśmy dłuższy czas nie tylko o Gorczyńskim, ale także o dawnych dziejach Teatru Syrena i w ogóle o różnych sprawach związanych z teatrem, telewizją, kinem. Mirek miał na koncie ciekawą aktorską przygodę – to on w 2007 roku w spocie wyborczym PiS-u wypowiadał słynne słowa „Mordo ty moja”, a zaraz potem sparodiował je w spocie wyborczym PO, który reżyserował Jan Kidawa-Błoński. Ten polityczny wątek przyniósł mu specyficzną popularność, o której opowiadał z rozbawieniem […].

Aktor spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Kim był Mirosław Kowalczyk?

Mirosław Kowalczyk urodził się 4 czerwca 1957 roku w Warszawie. Przez ponad dwie dekady występował na deskach Teatru Syrena, ale publiczność może go kojarzyć także z innych warszawskich teatrów: Adekwatnego, Polskiego, Komedia, Na Woli i Narodowego. Zdarzało mu się też pojawić na szklanym ekranie. Debiutował rolą w Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy Jerzego Sztwiertni (1981 rok). Na swoim koncie miał role w serialach Na Wspólnej, Barwy szczęści, Na Sygnale, W labiryncie oraz filmach: Ekstradycja, Różyczka i U Pana Boga za piecem. Często pojawiał się też w spotach reklamowych.

Aktor stronił od blasku fleszy, dlatego też nic nie wiemy o jego życiu prywatnym.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Grażyna Kulczyk - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Była żona Jana Kulczyka jest NAJWIĘKSZĄ DŁUŻNICZKĄ na Słowacji! Grażyna Kulczyk jest winna państwu horrendalną sumę

Anna Cieślak, Edward Miszczak - fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Cieślak wyznała czy chce mieć dzieci z Edwardem Miszczakiem. „Jak się ma męża starszego o 25 lat…”