w

Lista najgorszych imion dla psów. Zastanów się dwa razy, zanim nazwiesz tak pupila

fot. Pexels Dom Bucci
fot. Pexels Dom Bucci

Gdy pod naszym dachem w końcu pojawia się upragniony zwierzak, chcemy dać mu jak najbardziej oryginalne imię. Warto jednak uważać, żeby wyobraźnia nie poniosła nas za bardzo. Oto czarna lista imion dla zwierzaków.

Kiedy decydujemy się na przyjęcie nowego członka do naszej rodziny w postaci czworonożnego przyjaciela, jednym z pierwszych kroków jest wybór odpowiedniego imienia. To może być emocjonujące, ale również odpowiedzialne zadanie, ponieważ towarzyszyć mu będzie przez całe życie. Warto pamiętać, że imię pupila pełni istotną rolę w naszej komunikacji z nim. Przyjrzyjmy się kilku kategoriom imion, których lepiej unikać dla naszego komfortu, a także dla dobra zwierzaka.

fot. Pexels Svetozar Milashevich

Imiona dla psów, których lepiej unikać

Imiona długie i skomplikowane

Psy reagują na krótkie słowa. Najłatwiej będzie im się nauczyć, na co mają reagować, jeśli wybierzemy dźwięczne imię. Zbyt długie i skomplikowane może utrudniać trening psa i być kłopotliwe w codziennym użytku.

Imiona kontrowersyjne lub obraźliwe

Istnieje grupa imion, która może być nieodpowiednia ze względu na swój charakter. Lepiej odpuścić sobie nazwanie psa Diabłem czy Szatanem. Może to wpłynąć na negatywny wizerunek zwierzaka w oczach innych ludzi, a także być kłopotliwe w miejscach publicznych.

Imiona zbyt powszechne

Osoby starszego pokolenia najczęściej nazywały psy Burkami, Azorami czy Reksami. Teraz również można zaobserwować, że zupełnie jak wśród ludzkich imion, właściciele czworonogów też śledzą trendy. W ostatnich latach bardzo popularne stały się Luna, Bella czy Max. Warto jednak postawić na coś bardziej oryginalnego, bo zbyt pospolite imię może się okazać źródłem problemów w miejscach publicznych, gdzie więcej zwierzaków będzie nazywać się tak samo.

Imiona na cześć prawdziwych osób

Zdarzają się przypadki, gdzie właściciele pół żartem nazywają swoje zwierzęta na wzór postaci historycznych. Takim sposobem na spacerach można spotkać chihuahuę Beethovena lub jamnika Napoleona. Takie rozwiązanie może śmieszyć innych, jeśli jednak nie widzisz w tym problemu, to Twój pupil na pewno też się nie obrazi.

Imiona ludzkie

Wiadomo, że traktujemy czworonożnych przyjaciół jak członków rodziny, więc chęć nadania im ludzkiego imienia nie jest niczym dziwnym. Może to jednak prowadzić do nieporozumień. Jeśli w miejscu publicznym zawołasz swojego psa ludzkim imieniem, może się okazać, że ktoś obcy pomyśli, że chodziło o niego. Istnieje też szansa, że doprowadzi to do niezręcznej sytuacji, gdy w przyszłości poznasz kogoś, kto będzie dzielił imię z Twoim pupilem.

Imię jak komenda

Zaleca się unikać imion, które brzmią jak komendy. Utrudni to trening i komunikację z psem, i może przysporzyć właścicielowi wielu kłopotów.

Pozytywny wpływ zwierząt na rozwój i wychowanie dziecka. Jakie korzyści płyną z przyjaźni człowieka z czworonogiem od najmłodszych lat?

fot. Pexels Helena Lopes

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Magda Gessler - fot. Instagram screenshot @magdagessler_official

Magda Gessler zdradziła, dlaczego nie wszystkie restauracje odnoszą sukcesy po „Kuchennych rewolucjach”. „Brakuje im talentu, koncentracji, INTELIGENCJI”

Teresa Lipowska - fot. YouTube screenshot @rozrywkase

Teresa Lipowska tylko raz poprosiła o podwyżkę w „M jak miłość”. Namówił ją do tego inny aktor. „Sama bym nie poszła, ale z tobą pójdę”