w

Książę Harry tak się wściekł, że aż PRZYŁOŻYŁ OJCU! „Wpadł w furię, krzyczał”

Książę Karol, książę Harry, fot. Instagram
Książę Karol, książę Harry, fot. Instagram

Biografka księżnej Diany wydała książkę pt. The Palace Papers, w której ujawniła kilka krępujących szczegółów z życia rodziny królewskiej. Zdradziła w niej, że książę Harry uderzył ojca.

Książę Harry jest młodszym synem księcia Karola i księżnej Diany. Wielokrotnie pojawiał się na okładkach gazet, ponieważ w przeszłości przysparzał rodzinie królewskiej wielu problemów. Zanim się ustatkował, często imprezował i wszczynał awantury, które nie raz kończyły się bójkami. Uspokoił się dopiero, jak poznał Meghan Markle, z którą w 2018 roku wziął ślub. Przez pewien czas wykonywał powierzone przez królową Elżbietę II obowiązki, jednak dwa lata temu wraz z żoną ogłosił, że rezygnuje z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Gdyby tego było mało, spakowali walizki i przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, jednocześnie odcinając się od krewnych.

Odkąd para przeniosła się za ocean, niewiele wiadomo na ich temat. W swojej posiadłości w Santa Barbara wychowują dwoje dzieci — syna Archiego i córkę Lilibet. Nie obyło się bez głośnego skandalu z udziałem Sussexów. Mowa oczywiście o przełomowym wywiadzie, którego udzielili Oprah Winfrey. Markle wyznała w nim, że była źle traktowana przez rodzinę męża, a nawet spotkała się z przejawami rasizmu. Żadne z nich jednak nie wspomniało o tym, że oboje z trudem panują nad nerwami i wielokrotnie zranili nie tylko bliskich, ale i swoich pracowników.

Dlaczego książę Harry uderzył ojca?

Tina Brown w swojej najnowszej książce ujawniła kilka krępujących tajemnic z życia prywatnego Windsorów. Nie mogła nie wspomnieć o Harrym i jego żonie, którzy od dwóch lat nie cieszą się najlepszą opinią wśród Brytyjczyków. Sytuacji nie poprawiał także fakt, że w tym czasie ograniczyli kontakty z królową do minimum. Dopiero kilka dni temu Markle po raz pierwszy od wyprowadzki pojawiła się w ojczyźnie męża.

Autorka przytoczyła historię, która wydarzyła się przed ślubem Sussexów. Jak przed każdym takim wydarzeniem w pałacu panowała bardzo napięta atmosfera. Amerykańska aktorka pokazała wówczas swoje prawdziwe oblicze. Wszczynała awantury, a także wpadła w niekontrolowane napady złości. Zdarzało jej się też wrzeszczeć na swoich współpracowników. Część z nich oskarżyła ją później o mobbing.

Przygotowania do ślubu Sussexów to był koszmar. Meghan, napotykając jakiekolwiek przeszkody, nieustannie manipulowała Harrym, by tylko osiągnąć zamierzony efekt. Myślała, że wszyscy są do jej dyspozycji. Doszło m.in. do awantury z powierniczką królowej Angelą Kelly w sprawie tiary, którą Meghan zapragnęła nosić. Chodziła wściekła, krzyczała na służbę w obecności innych członków personelu, co sprawiło, że wszystko wyciekło poza mury pałacu.

Autorka napisała, że Kate i William byli w szoku, gdy dowiedzieli się, w jaki sposób traktuje swoich pracowników. Ostatecznie przeprosiła, jednak nie zrobiła tego szczerze.

Brown przeanalizowała też trudne dzieciństwo Harry’ego i Williama. Starszy z nich od najmłodszych lat przygotowywany był do objęcia tronu, natomiast młodszy dorastał w jego cieniu. Obaj bardzo przeżywali kłótnie rodziców oraz śmierć matki, co wywoływało w nich skrajne emocje.

Harry’emu zdarzyło się uderzyć ojca pięściami. Wpadł w furię, krzyczał: „Nienawidzę cię, tak strasznie cię nienawidzę. Doprowadzasz mamę do płaczu”.

Mimo że Diana uważana była za królową ludzkich serc, bywała kapryśna. To także dawało im się we znaki. Niestety z różnych względów na przestrzeni lat tracili bliskie osoby. Ich relacje z kuzynkami, księżniczkami Beatrice i Eugenie, bardzo się osłabiły, gdy Lady Di popadła w konflikt z ich matką, Sarah Ferguson.

Przyzwyczaili się do tego, że ludzie, których kochali i lubili, nagle znikali z ich otoczenia lub wypadali z łask — pisze Tina.

Być może to właśnie przez trudną przeszłość Harry w późniejszych latach miał problemy z agresją i używkami. Regularnie wszczynał bójki oraz był bardzo agresywny. Brown wspomniała, że w napadzie złości kopnął w okno, przez co uszkodził sobie nogę i przez pewien czas chodził o kulach. Zaczął też nadużywać alkoholu. Niewiele brakowało, a sięgnąłby dna, jednak przed ostatecznym upadkiem uratowała go służba wojskowa. Gdy tylko zdjął mundur, wrócił do starych przyzwyczajeń.

Zanim poznał Meghan Markle, jego dziewczyną była Cressida Bonas. Wiele wskazywało na to, że to z nią stanie na ślubnym kobiercu, jednak tak się nie stało. Modelka nie potrafiła zaakceptować jego wybuchowego temperamentu. Biografka wspomniała, że gdy raz wybrali się razem do pubu, starszy mężczyzna poprosił ich o zdjęcie. Ona od razu wyraziła zgodę, natomiast Harry wybuchł:

Zjeżdżaj, zejdź mi z oczu — miał powiedzieć.

Sussex przestał radzić sobie z emocjami i często wyładowywał je na rodzinie. Ostatecznie doszło do tego, że z ojcem rozmawiał wyłącznie przez prywatne sekretarki. Do szału doprowadziło go to, że ojciec za pośrednictwem asystentki zapytał go, jaki prezent chciałby dostać na 30. urodziny.

Zbawienna okazała się pomoc psychologa, który nauczył go, jak radzić sobie z agresją. Mimo to dwa lata temu zerwał kontakty z rodziną, która do dzisiaj nie widziała jego córeczki.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan

Barbara Kurdej-Szatan poszła z mężem na terapię. Poważne kryzysy niemal zrujnowały jej małżeństwo. „Dużo się nacierpieliśmy”

Ukraińcy przechwycili i opublikowali rozmowę Rosjan. „To jest piekło”