w

Kobieta zaczęła rozmawiać z żałobnikami na własnym pogrzebie. Jak to możliwe? [VIDEO]

fot. Maina H Smith Foundation screenshot

Marina Smith zmarła w wieku 87 lat. Dzięki nowoczesnej technologii oraz firmie swojego syna kobieta mogła „porozmawiać” z żałobnikami, którzy pojawili się na jej pogrzebie. W rozmowie z BBC syn Mariny wyjaśnił, jak doszło do niezwykłej sytuacji.

Marina Smith zmarła 26 czerwca 2022 roku. Brytyjka była jedną z założycielek Narodowego Centrum Holokaustu w Nottinghamshire, gdzie edukowała na temat tego, co wydarzyło się podczas II wojny światowej.

Dzięki firmie prowadzonej przez syna Mariny Smith w muzeum powstały hologramy ocalałych, z którymi odwiedzający mogą wchodzić w interakcje. Syn Mariny postanowił, że za pomocą technologii uwieczni również swoją mamę. Pogrzeb kobiety był wyjątkowy.

Przemówiła do żałobników

Na pogrzebie mamy właściciela firmy StoryFile żałobnicy mogli posłuchać, jak kobieta opowiada o swoim życiu, odpowiadając na pytania zadawane przez gości. Na nagraniu z pogrzebu widzimy, jak Marina odpowiada na zadane jej pytanie „Co chciałaby powiedzieć na swoim pogrzebie?”.

Stephen Smith udzielił wywiadu brytyjskiej stacji BBC, w którym wyjaśnił, że jego mama przed śmiercią nagrała specjalny materiał wideo, w którym zawarła odpowiedzi na ponad sto pytań dotyczących swojego życia. W momencie otrzymania pytania, kobieta odpowiada przy pomocy sztucznej inteligencji.

Smith podkreślił, że system nie generuje sam odpowiedzi, a jedynie wybiera najbardziej pasujący fragment z nagranych wcześniej materiałów. Słowa, które zmarła pośmiertnie kieruje do bliskich, są jej własnymi, lecz w odpowiedzi pomaga jej technologia.

Co więcej, rodzina pozwoliła na „rozmowę” z Mariną Smith wszystkim chętnym. Wystarczy wejść na stronę fundacji i nacisnąć „Talk to Marina”.

Nagranie z pogrzebu możecie oglądnąć poniżej:

Źródło: BBC ; marinahsmithfoundation.org

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Fala krytyki po występie Julii Wieniawy na „Earth Festival”. Internauci miażdżą jej wykonanie

Ten trend podbił TikToka. Czy vabbing może być niebezpieczny? Ginekolog ostrzega