w

Joanna Racewicz w poruszający sposób uczciła pamięć o mężu w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej (FOTO)

Joanna Racewicz - fot. Instagram @joannaracewicz
Joanna Racewicz - fot. Instagram @joannaracewicz

10 kwietnia 2010 roku życia wielu rodziny zamieniły się w istny koszmar. To właśnie wtedy doszło do katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku, na którego pokładzie znajdowała się ówczesna para prezydencka, politycy oraz ich współpracownicy. Wśród ofiar znalazł się również mąż Joanny Racewicz. W czternastą rocznicę jego śmierci, dziennikarka opublikowała łamiący serce wpis.

Katastrofa smoleńska to jedna z największych tragedii we współczesnej historii Polski. To także prywatny dramat wielu rodzin, spokrewnionych z ofiarami. Joanna Racewicz jest jedną z tych osób, które mimo upływu czasu, wciąż próbują otrząsnąć się z żałoby po stracie bliskiej osoby. W niedawnym wywiadzie dla portalu Świat Gwiazd wyznała, że w rzeczywistości jej mąż, porucznik BOR Paweł Janeczek, znalazł się tam przez przypadek. Miał odbyć służbę w innym terminie, lecz bardzo chciał świętować z nią drugie urodziny ich synka, dlatego zamienił się z kolegą.

Zaczęłam dzwonić do Pawła, jego telefon był wyłączony. Nie odbierał. I sygnał jak przy trybie samolotowym. Dzwoniłam do jego kolegi, który odebrał, jakaś taka dziwna wymiana zdań, „poczekaj, sprawdzam”. Ja zrozumiałam, że on jest na tym pokładzie. […] No przecież wiedziałam, że tam był. Chociaż to nie była jego kolej. Miał dwa tygodnie później lecieć do Nowego Jorku z prezydentem, ale wybrał ten lot i zamienił się z kolegą, bo chciał być na urodzinach synka. 23 kwietnia Igor miał urodziny.

Dodała również, że kolega, z którym się zamienił, niósł jego trumnę płacząc przy tym jak bóbr.

Joanna Racewicz uczciła pamięć o mężu w czternastą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Racewicz często wspomina męża w swoich publikacjach na Instagramie. Wielokrotnie podkreślała również, że bardzo za nim tęskni. W 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddała cześć jego pamięci, publikując na Instastory zdjęcie Pawła Janeczka z ich synem, Igorem. Chłopiec nie miał wówczas nawet dwóch lat.

Czarno-biała fotografia chwyta za serce, ponieważ została opatrzona podpisem Tęsknimy z białym sercem. Dziennikarka załączyła również piosenkę Agnieszki Osieckiej pt. Kiedy Mnie Już Nie Będzie, którą wykonał Seweryn Krajewski.

Joanna Racewicz - fot. Instagram @joannaracewicz
Joanna Racewicz – fot. Instagram @joannaracewicz

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kubańczyk, Ola Ciupa - fot. AKPA

Kubańczyk przerywa milczenie po rozstaniu z Olą Ciupą. Od razu wbił jej szpilę. „W KOŃCU będę sobą”

Klaudia Halejcio, Oskar Wojciechowski - fot. Instagram @oskar_selfmade

Narzeczony Klaudii Halejcio pochwalił się nowym autem. Lamborghini Oskara kosztowało 3,5 MILIONA złotych! „Pierwszy w Polsce przyjąłem klucze” (FOTO)