w

„Brazylijski Hulk” nie żyje. Kulturysta przez lata wstrzykiwał sobie truciznę

fot. TikTok screenshot

Valdir Segato, pochodzący z Brazylii kulturysta i gwiazdor TikToka, zmarł w swoje urodziny w mieście Ribeirao Preto. Mężczyzna miał 55 lat. „Brazylijski Hulk” przez lata powiększał sobie mięśnie za pomocą niebezpiecznego olejku, który najprawdopodobniej w znaczącym stopniu przyczynił się do jego śmierci.

Poważne problemy Valdira ze zdrowiem zaczęły się już kilka lat temu, kiedy to lekarze ostrzegali go, że w wyniku zastrzyków może grozić mu amputacja lub uszkodzenie nerwów oraz zniekształcenie mięśni. Mężczyzna bagatelizował jednak zagrożenia, bo podobało mu się, że jego ciało przyciąga uwagę.

„Cały czas nazywają mnie Hulk, Schwarzenegger i He-Man, to mi się podoba. Podwoiłem objętość bicepsów, ale nadal chcę być większy” – stwierdził Segato w 2016 r. cytowany przez „Daily Mail”.

„Hulk” ze względu na swoją aparycję zdobył wielką popularność w mediach społecznościowych, gdzie posługiwał się nazwą „Valdir Synthol”. Konto mężczyzny na TikToku obserwowało ponad 1,6 miliona osób.

Mimo internetowej sławy okazuje się, że Segato ostatnie kilka miesięcy swojego życia spędził w osamotnieniu. Lokalne brazylijskie media donoszą, że kulturysta wynajmował przybudówkę znajdującą się na tyłach domu jednego z mieszkańców Ribeirao Preto.

W dniu śmierci Segato zaczął odczuwać duszności i prosił o pomoc. Stacji Globo udało się porozmawiać z właścicielem budynku, który przekazał, że 55-latek przeczołgał się przez podwórko pod okno, a następnie został przewieziony do placówki medycznej.

Kulturysty nie udało się jednak uratować. Przyczyną zgonu było najprawdopodobniej zatrzymanie akcji serca.

Przez lata wstrzykiwał sobie szkodliwy olejek

Pewnego razu podczas wspólnego treningu na siłowni jeden z mężczyzn zaproponował Segato synthol. Od tego czasu kulturysta zaczął regularnie wstrzykiwać sobie szkodliwy środek, aby w sztuczny sposób powiększyć mięśnie.

Synthol nazywany jest „olejem śmierci”. Jego stosowanie może doprowadzić do niebezpiecznych zatorów i stworzyć zagrożenie dla życia. Wśród skutków ubocznych znajduje się uszkodzenie nerwów, zawał czy udar mózgu.

@valdirsegatooficial

♬ som original – userValdir Synthol Oficial

Źródło: Onet Sport ; Globo ; Daily Mail

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Pożar klubu nocnego w Tajlandii - fot. screenshot Twitter @mpxbubble

Kilkanaście osób spłonęło w klubie nocnym. Ludzie wyglądali, jak żywe pochodnie! Pełne grozy nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Beata Tyszkiewicz - fot. AKPA/Kurnikowski

Beata Tyszkiewicz siedzi zamknięta w czterech ścianach. Córka aktorki zdradziła kilka nowych szczegółów na temat stanu jej zdrowia