w

Boris Johnson wziął udział w policyjnym NALOCIE NARKOTYKOWYM!

fot. Twitter screenshot

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, dzisiaj rano dołączył do serii policyjnych nalotów wymierzonych w przestępczość narkotykową w Merseyside. Polityk zapowiedział też wzmożoną walkę z narkotykami na ulicach Wielkiej Brytanii.

Johnson zaprezentował dzisiaj nowy, dziesięcioletni rządowy plan, dotyczący zwalczania narkotyków w brytyjskim społeczeństwie. Szczególny nacisk ma on wywrzeć na dilerów i grupy przestępcze o narkotykowym charakterze.

Aby odstraszyć od zażywania narkotyków, Johnson zapowiedział możliwość wprowadzenia zaostrzonych kar, ograniczeń w transporcie, a nawet odebrania paszportu, prawa jazdy czy też zastosowaniu zakazów opuszczania domu po zmroku.

Merseyside – region w którym do policyjnych działań dołączył Johnson, cechuje się najgorszymi wynikami pod względem przestępczości narkotykowej, przemocy i przestępstw z użyciem noża, których częstotliwość w ostatnich latach wzrosła o prawie 100%.

– “Stojący za dostawami narkotyków “królowie”, nie będą się mieli gdzie ukryć” – zaznaczył premier.

Boris na twitterze napisał: – “Narkotyki są toksyczną plamą na naszym społeczeństwie. Zamierzamy stanowczo uderzyć w gangi narkotykowe i zainwestować w rehabilitację, aby pomóc osobom uzależnionym powrócić do normalnego życia”.

Premier poinformował też o specjalnym funduszu 300 milionów funtów (ponad 1,6 miliarda złotych) przeznaczonym na walkę z narkotykami.

Źródła: Twitter – Boris Johnson ; Merseyside Police ; UK Prime Minister ; liverpoolecho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Cezary pazura to polski Arnold Schwarzenegger? Fani zachwyceni formą aktora!

Małgorzata Rozenek otwiera własny butik! Założyła stylowy garnitur swojej marki