w

Boris Johnson wziął udział w policyjnym NALOCIE NARKOTYKOWYM!

fot. Twitter screenshot

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, dzisiaj rano dołączył do serii policyjnych nalotów wymierzonych w przestępczość narkotykową w Merseyside. Polityk zapowiedział też wzmożoną walkę z narkotykami na ulicach Wielkiej Brytanii.

Johnson zaprezentował dzisiaj nowy, dziesięcioletni rządowy plan, dotyczący zwalczania narkotyków w brytyjskim społeczeństwie. Szczególny nacisk ma on wywrzeć na dilerów i grupy przestępcze o narkotykowym charakterze.

Aby odstraszyć od zażywania narkotyków, Johnson zapowiedział możliwość wprowadzenia zaostrzonych kar, ograniczeń w transporcie, a nawet odebrania paszportu, prawa jazdy czy też zastosowaniu zakazów opuszczania domu po zmroku.

Merseyside – region w którym do policyjnych działań dołączył Johnson, cechuje się najgorszymi wynikami pod względem przestępczości narkotykowej, przemocy i przestępstw z użyciem noża, których częstotliwość w ostatnich latach wzrosła o prawie 100%.

– „Stojący za dostawami narkotyków „królowie”, nie będą się mieli gdzie ukryć” – zaznaczył premier.

Boris na twitterze napisał: – „Narkotyki są toksyczną plamą na naszym społeczeństwie. Zamierzamy stanowczo uderzyć w gangi narkotykowe i zainwestować w rehabilitację, aby pomóc osobom uzależnionym powrócić do normalnego życia”.

Premier poinformował też o specjalnym funduszu 300 milionów funtów (ponad 1,6 miliarda złotych) przeznaczonym na walkę z narkotykami.

Źródła: Twitter – Boris Johnson ; Merseyside Police ; UK Prime Minister ; liverpoolecho

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Cezary pazura to polski Arnold Schwarzenegger? Fani zachwyceni formą aktora!

Małgorzata Rozenek otwiera własny butik! Założyła stylowy garnitur swojej marki