w

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Jak czuje się prezydent?

fot. YouTube screenshot

O ponownym zakażeniu Andrzeja Dudy wirusem COVID-19 poinformował w środę prezydencki minister Paweł Szrot. Wcześniej Andrzej Duda chorował w październiku 2020 r.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce znowu wzrastają w szybkim tempie. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 17 tys. 196 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarły 183 osoby. Wśród tych osób znalazł się też prezydent Rzeczpospolitej – Andrzej Duda.

O zakażeniu Andrzeja Dudy poinformował Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta.

– „Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną” – napisał Paweł Szrot.

Szrot zapenił również, że prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku 2 dawki szczepionki, a 17 grudnia – dawkę przypominającą i teraz przebywa w izolacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Parę dni temu Polskę obiegła informacja o nieprzestrzeganiu kwarantanny przez Jacka Kurskiego.

Na podstawie oficjalnego kalendarza umieszczonego na stronie Kancelarii Prezydenta, mozna ustalić, że Duda od 27 grudnia nie odbywał oficjalnych spotkań.

Wcześniej Andrzej Duda zaraził się w październiku 2020 roku. Podano wtedy poniższy komunikat:

– „Zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał wtedy ówczesny rzecznik.

Doświadczyliście osobiście koronawirusa?

Źródła: Twitter – spychalski_b , PSzrot ; Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Julia Wieniawa promuje nowy film! „Przywitajcie Nikitę”

Julia Wieniawa z podbitym okiem i poszarpanymi włosami! Co się stało?