w

Wnuk Lecha Wałęsy trafił do więzienia! Sąd nie miał wobec niego litości. Wyszło na jaw, co obiecał wychowawcy

Lech Wałęsa - fot. Facebook @lechwalesa
Lech Wałęsa - fot. Facebook @lechwalesa

Lech Wałęsa nie ma łatwego życia. Teraz gdy powinien korzystać z uroków emerytury, sen z powiek spędzają mu problemy wnuka. Bartłomiej ostatnio został skazany na karę pozbawienia wolności i właśnie rozpoczął odsiadkę. Za co otrzymał tak surową karę? Co obiecał wychowawcy?

Lech Wałęsa od lat cieszy się zainteresowaniem mediów. W czasach PRL był przywódcą i bohaterem opozycji demokratycznej, a później został także współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym NSZZ Solidarność. Za swoje dokonania otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990-1995 pełnił funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Mimo że Wałęsa poświęcił polityce całe swoje życie, udało mu się założyć rodzinę. Wspólnie z żoną Danutą doczekał się ośmiorga dzieci, w tym synów: Bogdana, Sławomira, Przemysława (zm. w 2017 roku) i Jarosława oraz córek: Magdaleny, Anny, Marii Victorii i Brygidy. Jego ród rozrasta się w błyskawicznym tempie — w czerwcu minionego roku po raz czternasty został dziadkiem. Mimo iż pociechy powinny przynosić mu radość, od dawna sen z powiek spędza mu myśl o wnuku Bartłomieju, który właśnie trafił do więzienia.

Wnuk Lecha Wałęsy trafił do więzienia

Bartłomiej jest synem zmarłego niespełna sześć lat temu Przemysława. Mężczyzna 21 maja 2018 roku około północy w centrum Gdańska napadł, pobił i okradł grupę Szwedów. Jeden z jego kolegów, Dawid M. zaatakował jedną z ofiar pałką teleskopową, natomiast wnuk byłego prezydenta RP kopał turystów. Trzeci mężczyzna, Oskar N. korzystając z okazji, zaczął przeszukiwać im kieszenie w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów i zabrał jednemu z nich telefon komórkowy o wartości 350 złotych. Napastników udało się zatrzymać dzięki systemowi kamer miejskich, który zarejestrował całe zdarzenie.

Sprawa w krótkim czasie trafiła przed oblicze sądu. W 2020 roku Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał Bartłomieja na rok więzienia za rozbój. Opinia publiczna była oburzona tym, że otrzymał tak niski wyrok, tym bardziej że już był karany.

Wyrok zaskarżono i na wniosek Sądu Okręgowego, sąd niższej instancji rozpatrzył ją raz jeszcze. 28 marca wnuk Lecha Wałęsy wraz z Oskarem N. usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności, a Dawid M. trafił za kratki na sześć lat.

Oskarżeni traktowali napaść na Szwedów, jako zdarzenie błahe i nieistotne, gdy tymczasem jeden z napadniętych obcokrajowców odniósł poważne obrażenia. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że oskarżeni dokonali rozboju wspólnie i w porozumieniu — sędzia Anna Kłosowska wskazała w uzasadnieniu.

Jak przekazał Super Express, Bartłomiej W. 30 stycznia o godzinie 13:11 rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Będzie tam przebywał do 13 lipca 2026 roku, ponieważ w okresie od 1 czerwca do 17 grudnia 2018 roku przebywał w areszcie, a więc od wyroku odjęto mu 200 dni.

Tabloid dowiedział się, co osadzony powiedział wychowawcy.

Zaraz po dotarciu do aresztu, Bartłomiej W. odbył rozmowę z wychowawcą, podczas której obiecał, że nie będzie grypsował ani nie będzie brał udziału w podkulturze przestępczej. Ocenił swój stan zdrowia jako dobry, zaprzeczył leczeniu odwykowemu czy próbom samobójczym. Wnuk Wałęsy powiedział, ze ma wykształcenie gimnazjalne i nie posiada wyuczonego zawodu. Pracował jako kierowca-mechanik. Miał także krytycznie odnieść się do popełnionego przez siebie przestępstwa — czytamy na łamach Super Expressu.

Od razu wywarł na strażnikach dobre wrażenie, ponieważ nie sprawia problemów wychowawczych oraz wyraził chęć skorzystania z pomocy specjalistów.

Wykazał także inicjatywę konsultacji psychologicznej, na którą został skierowany.

Myślicie, że Bartłomiej odbył poważną rozmowę z dziadkiem i to za jego namową zaczął pracować nad swoim zachowaniem?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Klaudia Halejcio wywołała burzę ostatnim postem. Internauci są zniesmaczeni: „Słabe to”

Piotr Rubik - fot. Instagram @piotr_rubik

Piotr Rubik został oszukany! Bliskie osoby wykiwały go na grube miliony. „Nie znałem realiów”