w

Lech Wałęsa wciąż jest w szpitalu. Teraz zdradził, co chce zrobić zaraz po wyjściu z placówki. „Chcę zobaczyć KLĘSKĘ”

Lech Wałęsa - fot. Facebook @LechWałęsa
Lech Wałęsa - fot. Facebook @LechWałęsa

Lech Wałęsa na początku grudnia trafił do szpitala. Wygląda na to, że czuję się coraz lepiej, bo już planuje, co zrobi po wypisaniu z placówki. Jego plany dotyczą polityki.

Nazwisko Lecha Wałęsy nikomu nie jest obce. Zanim rozpoczął karierę polityczną, pracował w Stoczni Gdańskiej na stanowisku elektryka. Po trzech lata od zatrudnienia wszedł do komitetu strajkowego. Był wielokrotnie aresztowany przez władze PRLu. To jednak nie zniechęciło go do dalszych działań społecznych i politycznych. W 1983 roku został nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla, a siedem lat później objął stanowisko prezydenta RP.

Do dzisiaj Wałęsa cieszy się dużym gronem zwolenników, ale i liczną grupą przeciwników. Nie raz zdarzało mu się podpaść opinii publicznej. Krótko po wybuchu wojny w Ukrainie, w rosyjskim programie propagandowym 60 minut wyznaczono nagrodę finansową za jego głowę. Nikt się na szczęście nie skusił na pięć milionów dolarów.

Lech Wałęsa o planach po wyjściu ze szpitala

Polityk początkiem grudnia podzielił się na Facebooku informacją, że trafił do szpitala z powodu covidu.

Trafił mnie covid – napisał.

Na szczęście niedługo Wałęsa zostanie wypisany z placówki. Już zaplanował sobie nawet dni po opuszczeniu szpitala. W rozmowie z serwisem Goniec.pl zdradził, że wyjdzie, gdy tylko wynik testu okaże się negatywny. Powiedział też, na co czeka najbardziej. Okazuje się, że jego plany są ściśle związane z polityką.

Chcę pojechać do Warszawy, do Sejmu, by zobaczyć klęskę Morawieckiego i powołanie rządu Tuska – powiedział.

Wygłoszenie expose przez Mateusza Morawieckiego jest zaplanowane na 11 grudnia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Święty Mikołaj: postać z legendy i symbol świątecznej radości. Dlaczego to właśnie on przynosi dzieciom prezenty?

Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk zmarł ponad dwa lata temu. Jego żona wciąż czuje jego obecność. „Usłyszałam głos Krzysztofa. Uchronił mnie”