w

[VIDEO] Skandaliczne nagranie sprzed krakowskiej parafii. Księża w środku nocy wychodzili z kobietami

fot, Twitter (Gazeta Stonoga)

W poniedziałek mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, ukazujące kłótnię dwóch księży z przechodniem, który skomentował fakt, że duchowni w środku nocy wychodzili z parafii z trzema kobietami. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP postanowiła odnieść się do zdarzenia i opublikowała oświadczenie.

W poniedziałek 4 lipca w mediach społecznościowych opublikowane zostało nagranie zarejestrowane około godziny 1:30 przed parafią Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie na Azorach.

Trwające trochę ponad dwie minuty kontrowersyjne nagranie pokazuje dwóch księży wychodzących z plebanii w towarzystwie trzech młodych kobiet. Duchowni, z których jeden podaje się za proboszcza, wdają się w kłótnię z autorem nagrania.

Podczas konfrontacji dochodzi do przepychanek, gróźb wezwania policji oraz licznie rzucanych z obu stron wulgaryzmów.

Mężczyzna, który nagrał sytuację, zarzuca duchownym pedofilię oraz przebywanie pod wpływem alkoholu. Jeden z młodych księży mówi natomiast do autora, że „matka go zrobiła na imprezie”.

Oświadczenie parafii

Nagranie szybko rozprzestrzeniło się w internecie, a oświadczenie w sprawie wydała Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie. Parafia potwierdziła, że na filmie widoczni są księża i przeprosiła za zachowanie duchownych.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne, za co pragniemy bardzo przeprosić. Zapewniamy również, że sprawa jest w toku wyjaśniania, czym zajmuje się Zarząd Prowincji” – napisano w oświadczeniu.

Parafia przekazała również, że widoczne na nagraniu kobiety nie były niepełnoletnie. Według oświadczenia mają one 21, 24 i 33 lat.

Na spotkaniu byli obecni również mężczyźni, w tym mąż jednej z Pań, którzy wyszli z terenu klasztoru wcześniej. Wszyscy są gotowi złożyć zeznanie w tej sprawie; zabezpieczone zostało też nagranie z monitoringu, które zarejestrowało wyjścia zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz zachowanie Nagrywającego. Księża nie byli pijani. Trzeba także zaznaczyć, że na terenie Parafii nie było obecnego jej Proboszcza, który przebywa aktualnie za granicą; w tej sytuacji jego obowiązki pełni wikariusz i tak należy interpretować słowa wypowiedziane na nagraniu” – tłumaczy dalej parafia w oświadczeniu.

Parafia przeprosiła za zachowanie duchownych i przyznała, że sytuacja jest bardzo poważna, ale wspólnota nie zgadza się na zarzuty pedofilii, które padły w stronę kapłanów.

Źródło: Twitter ; Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Dawid Łukasz M. zabił młodziutką Patrycję - fot

Polak udusił młodziutką partnerkę w Irlandii? Sądowi próbował wmówić, że to była „gra taka”. Mroczna prawda w końcu wyszła na jaw

Potworny wypadek w Uszwi. Oderwana głowa potrąconego pieszego wpadła do samochodu