w

USA: Właściciel brutalnie znęcał się nad psem. Sąd skazał go na 25 lat więzienia

fot. Twitter screenshot / materiały policyjne

56-letni mężczyzna z San Antonio w Teksasie trzy lata temu został przyłapany na znęcaniu się nad swoim młodym psem na ganku swojego domu. Sąd skazał gona 25 lat więzienia.

Jak podaje amerykańska organizacja zajmująca się ochroną zwierząt, Frank Javier Fonseca został skazany w czerwcu. Właściciel Rottweilera otrzymał karę 25-lat pozbawienia wolności i jest to jedna z najdłuższych kar za okrucieństwo wobec zwierząt, jakie kiedykolwiek odnotowano w stanie Teksas.

Na tak długi wyrok pozwoliły wcześniejsze przewinienia mężczyzny, w tym posiadanie narkotyków. 56-latek miał też w przeszłości być karany za przestępstwa związane z zemstą.

Torturował psa za wyjście z podwórka

Do zdarzenia doszło w lutym 2019 roku, kiedy to przechodzień nagrał filmik, na którym widać było, jak Fonesca wielokrotnie uderza swojego psa, używając pięści oraz kawałka drewna. Podejrzany dusił też i kopał zwierzaka.

Jak dowiedziała się organizacja Animal Care Service, mężczyzna karał Rottweilera za wyjście z podwórka na Fenfield Avenue. Buddy doszedł do zdrowia i teraz mieszka z nową rodziną, która adoptowała psa.

Źródło: ksat.com ; mysanantonio.com ; Animal Care Service

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

27-latka z „największymi brwiami w Wielkiej Brytanii” uderza w krytyków: „Fałszywi i wyprani z mózgu”

[VIDEO] Myślał, że tam będzie bezpieczny. Wstrząsające nagranie z gonitwy byków w Hiszpanii