w

USA. W naczepie ciężarówki znaleziono KILKADZIESIĄT martwych osób. Co się stało?!

W Teksasie znaleziono kilkadziesiąt martwych osób - fot. screenshot YouTube @Reuters
W Teksasie znaleziono kilkadziesiąt martwych osób - fot. screenshot YouTube @Reuters

Ten widok zapadnie służbom bezpieczeństwa w pamięci na zawsze. Władze San Antonio w Teksasie zatrzymały podejrzaną ciężarówkę. Po otworzeniu naczepy dokonano makabrycznego odkrycia.

Tego przeraźliwego odkrycia dokonano w poniedziałek 27 czerwca. Jak poinformował Reuters, w San Antonio panował niemiłosierny skwar, a temperatura dobijała do 39 stopni Celsjusza.

Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 18 czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc — powiedział w rozmowie z CNN szef policji w San Antonio, Bill McManus.

Nikt jednak nie spodziewał się tego, co skrywało się za drzwiami naczepy.

Makabryczne odkrycie w naczepie ciężarówki

Zagraniczne media na początku podawało, że nie żyje 46 osób, które podróżowały w naczepie. Byli to najprawdopodobniej nielegalni migranci. Kilkanaście osób, którym jakimś cudem udało się przeżyć, zostało przewiezionych do szpitala z objawami wyczerpania i udaru.

We wtorek w godzinach popołudniowych Marcelo Ebrard, minister spraw zagranicznych Meksyku, poinformował, że kolejne cztery osoby zmarły. Wśród ofiar było 22 obywateli Meksyku, dwóch obywateli Hondurasu oraz siedmioro Gwatemalczyków. Na tę chwilę nieznana jest narodowość pozostałych osób. Wiadomo natomiast, że były tam kobiety i mężczyźni. To jeden z najbardziej tragicznych przypadków przemytu ludzi, jaki został odkryty wzdłuż amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Mieli rodziny i prawdopodobnie próbowali znaleźć lepsze życie. To jest po prostu straszna ludzka tragedia. (…) Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za narażenie tych ludzi na tak nieludzkie warunki będą ścigane i ukarane z pełną surowością prawa – lokalna telewizja KSAT zacytowała wypowiedzieć burmistrza San Antonio, Rona Nirenberga.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kobieta wyskoczyła z trzeciego piętra - fot. screenshot Twitter @sycylia6_

[WIDEO] Agresywna kobieta rzucała w ratowników nożami i talerzami. Później zrobiła efektownego fikołka i wyskoczyła z 3 piętra

Bójka na drodze - fot. screensho z nagrania Les Debiles

[WIDEO] Myślał, że jak jedzie G-klasą, to wszyscy będą się go bać. Wtedy trafił na TIR-owca, który szybko ustawił go do pionu. To bolało