w

DramatDramat

Przyjechała na komisariat z martwą córeczką i powiedziała, że ją zabiła. Nie trafi jednak za kratki. Dlaczego?!

Zabiła dziecko, ale nie trafi do więzienia - fot. Pixabay @congerdesign
Zabiła dziecko, ale nie trafi do więzienia - fot. Pixabay @congerdesign

W czerwcu ubiegłego roku 32-letnia kobieta przyjechała na posterunek policji i poinformowała mundurowych, że w je aucie znajduje się martwe dziecko. Od razu dodała, że to ona zabiła córeczkę. Prokuratura zakończyło śledztwo. Matka pozostanie bezkarna. Dlaczego?

Ta informacja wstrząsnęła mieszkańcami Gdańska. 24 czerwca ubiegłego roku w godzinach wieczornych na jednym z komisariatów w Gdańsku pojawiła się 32-letnia kobieta, która poinformowała dyżurnego, że zabiła swoje malutkie dziecko. Zwłoki przywiozła samochodem pod komendę i prosiła mundurowych o pomoc.

Powiedziała, że zabiła swoje dziecko, ale nie trafi do więzienia

Policjanci natychmiast przystąpili do reanimacji. Po chwili na miejscu zjawiło się też pogotowie ratunkowe, które przetransportowało niemowlę do szpitala, a tam lekarz stwierdził jego zgon. 32-letnią matkę dziewczynki, która przyznała się do winy, zatrzymano.

Maleństwo miało dwa miesiące. Prokuratur Grażyna Wawryniuk w rozmowie z Faktem poinformowała, że nie miało ono widocznych obrażeń, a matka nie była notowana.

Na ciele dziecka nie było żadnych śladów przemocowych ani urazowych. Dziecko było zadbane — przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ustalono, że przyczyną śmierci było uduszenie gwałtowne poprzez zakrycie otworów oddechowych. W związku z tym prokuratura postawiła jej zarzut dokonania zabójstwa dziecka w zamiarze bezpośrednim. 32-latkę poddano jednak badaniom sądowo-psychiatrycznym, których wynik przeważył na ostatecznej decyzji organów ścigania.

Biegli orzekli, że podejrzana w chwili zarzuconego jej czynu nie była w stanie rozpoznać jego znaczenia, jak też pokierować swoim postępowaniem z uwagi na chorobę psychiczną. Biegli stwierdzili również, że podejrzana z uwagi na stan psychiczny wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitala psychiatrycznego w celu zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu o znacznej społecznej szkodliwości — wyjaśniła Faktowi prok. Grażyna Wawryniuk.

W związku z powyższym 6 czerwca 2022 roku skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania. Jednocześnie zawnioskowano o umieszczenie podejrzanej w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Bójka na drodze - fot. screensho z nagrania Les Debiles

[WIDEO] Myślał, że jak jedzie G-klasą, to wszyscy będą się go bać. Wtedy trafił na TIR-owca, który szybko ustawił go do pionu. To bolało

Marcysia z Ekipy zrobiła tatuaż na twarzy - fot. screenshot YouTube @Marcysia Ryskala

Marcysia z Ekipy Friza zrobiła tatuaż na twarzy! Wybrała nietypowy wzór. Nie wszystkim jej pomysł przypadł do gustu