w

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Tłumy przybyły pożegnać aktora. Wśród żałobników pojawili się Barciś, Milowicz, Strasburger (GALERIA)

Pogrzeb Macieja Damięckiego - fot. AKPA
Pogrzeb Macieja Damięckiego - fot. AKPA

Maciej Damięcki odszedł nieoczekiwanie 17 listopada 2023 roku. Po dwunastu dniach od przekazania przykrych wieści, jego rodzina oraz przyjaciele i znajomi z planu zdjęciowego, zgromadzili się, by towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Gdzie spoczął Maciej Damięcki?

Maciej Damięcki nie żyje. Przykre wieści jako pierwsze przekazały jego dzieci – Mateusz i Matylda. Oboje niemalże równolegle wrzucili do sieci posty, w których pożegnali ukochanego tatę. Aktor opublikował pamiątkową fotografię z podpisem Pa Tato, natomiast jego siostra własnoręcznie przygotowaną grafikę, przedstawiającą podobiznę gwiazdora.

Informacja ta była ogromnym zaskoczeniem dla fanów Damięckiego, który do ostatniej chwili pojawiał się na planie zdjęciowym M jak miłość, a na kilka dni przed tragedią wystąpił jeszcze w spektaklu pt. O co biega?. Jak donoszą media, już wtedy miał się gorzej czuć. Jego żona zadzwoniła nawet do teatru Capitol, żeby poinformować, że się nie pojawi, natomiast on nie chcąc sprawić widzom zawodu, po raz ostatni oczarował ich swoim talentem.

Żona Macieja Damięckiego zadzwoniła do teatru Capitol, żeby poprosić o znalezienie za niego zastępstwa. Mówiła, że leży i jest słaby. Całą rozmowę usłyszał Maciej, który natychmiast się wtrącił. Oznajmił, że nie potrzebuje zastępstwa i ma zamiar zagrać. Przekazał, że nie trzeba niczego kombinować i sam pojawi się na scenie. Nie chciał zawieść widzów — powiedziała portalowi Świat Gwiazd osoba związana z produkcją.

 

Maciej został nagrodzony owacjami na stojąco. Nikt wówczas nie podejrzewał, że będzie to ostatnie spotkanie z aktorem.

Pogrzeb Macieja Damięckiego

Po kilku dniach rodzina poinformowała, że pogrzeb Macieja Damięckiego odbędzie się w środę 29 listopada o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie.

O wskazanej w nekrologu godzinie, pod świątynią pojawiły się tłumy. Wśród nich dostrzec można było nie tylko żonę i dzieci Macieja Damięckiego, ale też wiele gwiazd, które miały okazję z nim współpracować. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli: Jacek Kopczyński, Dorota Czaja, Michał Milowicz, Jacek Kawalec, Anita Sokołowska, Artur Barciś, Magdalena Lamparska, Karol Strasburger, Kamil Kula i inni. 

 

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Maciej Stuhr, Dominika Chorosińska - fot. Instagram @maciej_stuhr, @dominikachorosinska

Maciej Stuhr zna się z nową minister kultury. Wyszło na jaw, jaka relacja ich łączyła! Do niedawna utrzymywali to w tajemnicy. „Jakaż to radość”

Gabriel Seweryn nie żyje - fot. Instagram @gabriel_seweryn

Nagła śmierć Gabriela Seweryna wzbudziła wątpliwości śledczych? Policja komentuje: „Zachowywał się agresywnie”. Będzie sekcja zwłok