w

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Córka aktora przekazała pierwsze informacje

Maciej Damięcki - fot. Baranowski/AKPA
Maciej Damięcki - fot. Baranowski/AKPA

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Maciej Damięckiego? Jego córka, Matylda, przekazała pierwsze informacje na temat ceremonii żałobnej.

Maciej Damięcki nie żyje. 17 listopada 2023 roku Matylda i Mateusz Damięccy przekazali, że zmarł ich ojciec. Popularny aktor i ulubieniec widzów odszedł w wieku 79 lat. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną śmierci, lecz w mediach pojawiają się informację, że na kilka dni przed tragedią miał się gorzej czuć. Sytuacja była na tyle poważna, że rzekomo jego żona postanowiła zadzwonić do Teatru Capitol z informacją, że nie wystąpi w spektaklu pt. O co biega?.

Żona Macieja Damięckiego zadzwoniła do teatru Capitol, żeby poprosić o znalezienie za niego zastępstwa. Mówiła, że leży i jest słaby. Całą rozmowę usłyszał Maciej, który natychmiast się wtrącił. Oznajmił, że nie potrzebuje zastępstwa i ma zamiar zagrać. Przekazał, że nie trzeba niczego kombinować i sam pojawi się na scenie. Nie chciał zawieść widzów — powiedziała portalowi Świat Gwiazd osoba związana z produkcją.

Po spektaklu został nagrodzony owacjami na stojąco. Nic nie wskazywało na to, że jego ostatni występ na scenie.

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Macieja Damięckiego?

Zarówno gwiazdy, które miały okazję współpracować z Damięckim, jak i produkcja M jak miłość pożegnała zmarłego aktora. Również na oficjalnym profilu filmu Uwierz w Mikołaja pojawił się fragment z jego udziałem, który został wycięty z produkcji.

Od kilku dni wszyscy zastanawiają się, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Macieja Damięckiego. Informację tą jako pierwsza przekazała jego córka, Matylda. Dawniej aktorka, dziś również ilustratorka, opublikowała na Instagramie kilka wykonanych przez siebie grafik. Na pierwszej widzimy wyłącznie napis Ś.P. Maciej Damięcki, natomiast następna przedstawia piękny nekrolog.

Ostatnie pożegnanie Damięckiego odbędzie się 29 listopada o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14. Bliscy zwrócili się do żałobników ze specjalnym apelem:

Prosimy o życzliwy uśmiech i ciepłe wspomnienie o naszym Maćku.

Na końcu wpisu zamieściła dobrze znaną internautom już podobiznę ojca z podpisem Pa Tatku.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jeden z dziesięciu, Artur Baranowski - fot. screenshot YouTube @tvp_vod

Kiedy finał „Jeden z dziesięciu” z Arturem Baranowskim? W ostatniej chwili media obiegły szokujące wieści!

Katarzyna Cichopek, Paulina Smaszcz - fot. Podlewski/AKPA, Instagram @paulina.smaszcz

Przełom w procesie Katarzyny Cichopek i Pauliny Smaszcz. To jeszcze nie koniec! Czarne chmury zbierają się nad Kobietą Petardą