w ,

Nie żyje Wincenty Grabarczyk. Aktor znany z roli Jeremiasza w serialu „Klan” odszedł w wieku 91 lat

Wincenty Grabarczyk - fot. Gałązka/AKPA
Wincenty Grabarczyk - fot. Gałązka/AKPA

Nie żyje Wincenty Grabarczyk. Popularny aktor, który przez kilka lat wcielał się w postać Jeremiasza w Klanie, odszedł w wieku 91 lat. Kto przekazał informację o jego śmierci?

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Aktor, który w latach 2005-2018 wcielał się w Jeremiasza Bałuckiego w Klanie, odszedł ubiegłej nocy. Informację jako pierwszy przekazał Teatr Kwadrat, który pożegnał 91-latka w pięknych słowach.

Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele
z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor. […] Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla całej Rodziny, w tym szczególnie dla naszego serdecznego kolegi Andrzeja Grabarczyka. Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju.

Kim był Wincenty Grabarczyk?

Wincenty Grabarczyk urodził się 19 sierpnia 1931 roku w Uhryniu, dziś leżącym w Ukrainie. Był znanym aktorem, reżyserem teatralnym i dyrektorem teatrów. Po ukończeniu Katowickiego Studia Dramatycznego w 1953 roku, przez rok szukał miejsca dla siebie. W końcu 6 listopada 1952 debiutował na deskach Teatru Śląskiego. W kolejnych latach grał też w Teatrze Nowym w Zabrzu (którego był dyrektorem w latach 1993-1996), Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a od 2001 roku związany był z Teatrem Kwadrat w Warszawie.

Wincenty ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak: Zaczarowany rower, Jest mi lekko, Ultimatum, Niech żyje miłość, Gdańsk 39, Lokatorzy i Niania.

Swoje zamiłowanie do aktorstwa przekazał synowi, Andrzejowi Grabarczykowi, którego widzowie mogą kojarzyć z Klanu. Grabarczykowie grali razem przez 13 lat.

Wincenty Grabarczyk, Andrzej Grabarczyk - fot. Gałązka/AKPA
Wincenty Grabarczyk, Andrzej Grabarczyk – fot. Gałązka/AKPA
Izabela Trojanowska, Kazimiera Utrata, Wincenty Grabarczyk, Stanisław Brejdygant - fot. Kurnikowski/AKPA
Izabela Trojanowska, Kazimiera Utrata, Wincenty Grabarczyk, Stanisław Brejdygant – fot. Kurnikowski/AKPA
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marcin Mroczek, M jak miłość - fot. Instagram @mroczek_marcin, @mjakmilosc.official

„M jak miłość”. Marcin Mroczek pożegna się z serialem?! Wkrótce rodziną Zduńskich wstrząśnie niebywała tragedia!

Edyta Górniak - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Edyta Górniak przegrała proces o odszkodowanie za koncert, na który nie przybyła. Teraz się tłumaczy: „Mój syn był w STANIE KRYTYCZNYM”