w ,

Nie żyje juror „Tańca z gwiazdami”. Len Goodman był prawdziwą legendą amerykańskiej edycji. Miał 78 lat

Nie żyje Len Goodman - fot. screenshot YouTube @bbcstrictly
Nie żyje Len Goodman - fot. screenshot YouTube @bbcstrictly

Len Goodman nie żyje. Juror Strictly Come Dancing i Dancing with the Stars odszedł w wieku 78 lat. Znamy przyczynę śmierci.

Nie żyje Len Goodman. Juror brytyjskiej edycji programu Dancing with the Stars oraz Strictly Come Dancing był tancerzem, zawodowym sędzią turniejów tanecznych oraz nauczycielem tańca. Ogromną popularność przyniosły mu wspomniane wcześniej dwa programy, których stał się legendą. Niebywałą charyzmą i poczuciem humoru podbił serca tysięcy widzów, a jego uśmiech i pozytywne nastawienie do życia były wręcz zaraźliwe.

Niestety media właśnie obiegła smutna wiadomość. Len Goodman zmarł 23 kwietnia 2023 roku. Ostatnie miesiąca życia spędził w hospicjum, w którym otoczony był opieką specjalistów i najbliższej rodziny. Oficjalną przyczyną śmierci jurora był rak kości. Przykre wieści potwierdził jego menadżer.

Podobał się widzom z różnych grup wiekowych i był przez nich postrzegany jak członek rodziny. Len był sercem sukcesu „Strictly”. Publiczność, jego liczni przyjaciele i rodzina będą za nim bardzo tęsknić — tak na jego temat wypowiedział się dyrektor generalny BBC, Tim Davie.

Goodman zostawił po sobie pogrążoną w żałobie żonę, Sue Barrett, którą poślubił w 2012 roku oraz syna, Jamesa Williama, który jest owocem jego poprzedniej relacji. Mężczyzna odziedziczył po ojcu zamiłowanie do tańca i w jego szkole, Goodman Dance Center uczył się tańca latynoamerykańskiego i standardowego.

Kim był Len Goodman?

Len Goodman, a tak naprawdę Leonard Gordon Goodman, urodził się 25 kwietnia 1944 roku w Bromley. Ma polskie korzenie, ponieważ jeden z jego pradziadków ze strony matki był imigrantem z Polski.

Goodman w młodości należał do szkolnej drużyny krykieta, ale nie wiązał z tym sportem większych nadziei. W wieku 19 lat zaczął trenować taniec towarzyski i w krótkim czasie zaczął pojawiać się na turniejach i co lepsze, część z nich wygrał. Po raz ostatni jako zawodowiec do rywalizacji przystąpił, mając dwadzieścia kilka lat. Wystartował wówczas na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Za swoje zasługi doczekał się Nagrody im. Carla Alana.

Mimo licznych sukcesów największą popularność zaczął zdobywać dopiero w 2004 roku, gdy został jednym z jurorów programu Strictly Come Dancing (funkcję tą piastował w latach 2004-2016). Po roku dołączył też do obsady Dancing with the Stars w Stanach Zjednoczonych.

Len doczekał się również kilku własnych programów. Na antenie BBC Four prowadził Len Goodman’s Dance Band Days, a na BBC One Len Goodman’s Perfect Christmas on Boxing Day. Później współprowadził też Dancing Cheek to Cheek (BBC Four) oraz program dokumentalny zrealizowany z okazji 100. rocznicy rejsu Titanica (BBC One). Pojawił się też w dwuczęściowym filmie dokumentalnym pt. Secrets from the Clink (2014).

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Viki Gabor - fot. Instagram @vikigaborofficial

Viki Gabor wreszcie zdradziła, z jaką chorobą się zmagała. Problemy zdrowotne mogły wpłynąć na jej przyszłe losy. „To był cios”

Krzysztof Ibisz - fot. screenshot TikTok @lokiv95, Instagram @krzysztof_ibisz_official

Krzysztof Ibisz ZEMDLAŁ przed kamerami! Dramatyczne wideo obiegło internet. Co się stało?