w

Michał Wiśniewski walczy z nieuleczalną chorobą. „To wyglądało fatalnie”. Co dolega muzykowi?

Michał Wiśniewski - fot. Instagram @m_wisniewski1972
Michał Wiśniewski - fot. Instagram @m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski jest wciąż aktywny w mediach. Niedawno muzyk zdecydował się na szczere wyznanie. Przyznał, że od lat walczy z chorobą, która skutecznie utrudnia mu życie. Okazuje się, że jest ona nieuleczalna.

Michał Wiśniewski zyskał popularność jako lider zespołu Ich Troje. Chociaż ma ten okres już dawno za sobą to wciąż pozostaje aktywny w branży rozrywkowej. Jest także aktywny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się życiem prywatnym i zawodowym.

Muzyka niedawno można było zobaczyć w programie Dzień dobry TVN. Tam postanowił opowiedzieć o swoim problemie. Okazuje się, że walczy on od dawna z chorobą, która jest nieuleczalna.

Michał Wiśniewski o chorobie

Wokalista znany jest z tego, że lubi szokować. Tym razem jednak zaskoczył wszystkich szczerym wyznaniem na temat swojego zdrowia. Okazuje się, że od lat musi walczyć z nieuleczalną chorobą. Przez długi czas jej objawy były tak widoczne, że przeszkadzały mu w wykonywaniu pracy. Lider Ich Troje zmaga się bowiem z łuszczycą.

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci […] Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. To wyglądało fatalnie, a pod koniec zaczęło mi to atakować twarz — wyznał w programie Dzień dobry TVN.

Choroba objawia się tym, że na skórze pojawiają się wykwity w czerwonawym kolorze, które pokryte są białoszarą łuską. Z czasem zaczyna także schodzić skóra. Muzyk cierpi na to schorzenie od dawna, ale dotychczas ukrywał to i stosował różne metody, by objawy nie były widoczne. Szczególnie, gdy choroba atakowała jego ciało, w tym twarz, bardziej agresywnie. Wpływ na to miał wzmożony stres i alkohol, których w życiu piosenkarza nie brakowało. Przez długi czas bowiem był uzależniony od alkoholu.

Byłem już wrakiem człowieka, cały się trząsłem. Miałem lęki. Trwam w tej trzeźwości od siedmiu lat, ale szczerze mówiąc, gdy kończy się termin działania wszywki, myślę już z utęsknieniem, żeby się tylko zalać. Później znowu przychodzi otrzeźwienie, dlatego tak szybko wzywam 'krawca’ – tłumaczył w książce Ich Troje. Biografia.

Muzyk podjął walkę z nałogiem. Obecnie od kilku lat jest niepijącym alkoholikiem i utrzymuje trzeźwość.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Artur Barciś - fot. Podlewski/AKPA

Artur Barciś omal nie UMARŁ! „Mój organizm wahał się, czy walczyć, czy się poddać ”

Doda - fot. Instagram @dodaqueen

Doda przygotowuje się do NOWEGO SHOW. Ogłosiła casting dla tancerzy. Program rusza już jesienią!