w

Lizzo w poważnych tarapatach. Raperka oskarżona o molestowanie! Do sądu trafił zbiorowy pozew!

Lizzo - fot. Instagram @lizzobeeating
Lizzo - fot. Instagram @lizzobeeating

Lizzo jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek. Znana jest z promowania ciałopozytywności i samoakceptacji. Wokalistka sama nie ma bowiem figury modelki. Pojawiły się jednak oskarżenia wobec raperki o body shaming i molestowanie, a to nie koniec listy!

Lizzo jest aktywna w branży rozrywkowej od 2010 roku. Znana przede wszystkim jest jako piosenkarka i raperka. Na swoim koncie ma cztery albumy studyjne. Swoich sił próbowała także jako aktorka.

Jakiś czas temu miała także własne show Lizzo’s Watch out for the Big Grrrls. Serial był konkursem, w którym 13 tancerek rywalizowało o miejsce w zespole artystki. To właśnie zwyciężczynie programu złożyły pozew zbiorowy do sądu przeciwko wokalistce.

Lizzo stanie przed sądem

Piosenkarka jeszcze niedawno dobrze bawiła się w Polsce na koncercie Beyonce, a teraz wpadła w poważne kłopoty. Artystce grozi rozprawa sądowa. Pozew przeciwko niej złożyło kilka tancerek z jej zespołu – Arianna Davis, Noelle Rodriguez i Crystal Williams. Te oskarżyły raperkę o molestowanie seksualne, znęcanie się psychiczne, stwarzanie wrogiego środowiska pracy i niewolnicze traktowanie współpracowników, a także body shaming. Artystka miała wielokrotnie obraźliwie komentować wagę tancerek, a także zmuszać je do symulowania aktów seksualnych.

Jako pierwsza na doniesienia zareagowała sama Beyonce, która stanowi idolkę dla raperki. Do niedawna Quuen B ze sceny na swojej trasie koncertowej wspominała o niej, jako jednej z czarnoskórych artystek przekraczających granice. W dodatku wykonywała zremiksowaną wersję utworu Break My Soul. Na ostatnim koncercie w Bostonie jednak ta część show została pominięta.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Izabela Krzan - fot. screenshot Instagram @izabellakrzan

Izabella Krzan ma nową pracę! „Było na liście moich zawodowych wyzwań”. W jakiej roli się sprawdzi?

Marta Żmuda-Trzebiatowska - fot. Instagram @mzmudatrzebiatowskaofficial

Marta Żmuda-Trzebiatowska zmieniła fryzurę! Postawiła na kompletną metamorfozę! Fani: „O wiele lepiej”