w

Lexy Chaplin odważnie wyznaje: „Jestem całkowicie przeciwna aborcji”

fot. Instagram screenshot / Lexy Chaplin

Lexy Chaplin znana jest ze swojego przywiązania do religii. W najnowszym wywiadzie 22-latka zdradziła, czy opowiada się za możliwością wyboru w kwestii aborcji oraz podzieliła się swoim stanowiskiem wobec działań kościoła katolickiego w Polsce.

W październiku 2020 roku Trybunał Konstytucyjny pod kierownictwem Julii Przyłębskiej wydał kontrowersyjny wyrok, który zaburzył „kompromis aborcyjny”. Trybunał uznał, że wykonanie zabiegu aborcji w sytuacji, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z Konstytucją RP i nielegalne.

Orzeczenie zostało zakwestionowane przez dużą część Polaków. W tym głośnym temacie chętnie wypowiadali się między innymi celebryci i influencerzy, którzy popierali protesty w mediach społecznościowych, lub też sami uczestniczyli w strajku kobiet.

Lexy Chaplin o przerywaniu ciąży

Odmienną opinię w rozmowie z „Pudelkiem” wyraziła Lexy Chaplin – jedna z najpopularniejszych influencerek młodego pokolenia w Polsce. 22-latka może pochwalić się blisko 2 milionami obserwujących na Instagramie, a na TikToku śledzi ją aż 2,9 miliona osób!

Lexy obecnie przygotowuje się do swojej kolejnej walki na High League, czyli gali, na której celebryci i influencerzy toczą pojedynki na zasadach znanych z MMA.

Chaplin nigdy nie kryła swojego przywiązania do religii, i wielokrotnie podkreślała, że jest osobą wierzącą. W rozmowie z reporterem „Pudelka”, influencerka została zapytana, czy zgadza się ze wszystkim, co głosi polski kościół.

– „Rozumiem, dlaczego w niektórych przypadkach młodzież patrzy, tak jak patrzy, na Kościół” – przyznała, a następnie została zapytana o swoje stanowisko wobec strajku kobiet. – Ja ogólnie jestem przeciwko aborcji. Całkowicie, ale nie odbieram nikomu wyboru – podkreśliła Lexy.

Influencerka wyznała jednak, że nie we wszystkich sprawach zgadza się z kościołem. Przyznała, że wspiera między innymi Paradę Równości.

– „Jestem katoliczką, praktykującą, wierzącą, ale ze swoim poglądem na świat” – podsumowała.

Słuszny pogląd?

Źródła: Pudelek.pl ; Instagram – lexychaplin

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Agnieszka Włodarczyk

Półnaga Agnieszka Włodarczyk pokazała, jak wygląda jej ciało kilka miesięcy po porodzie. Fani pieją z zachwytu: „Jezu, jaka pupa”

Joanna Krupa opublikowała zdjęcie, które rozpaliło wyobraźnie fanów. „Pełnia kobiecości „