w

Krzysztof Skórzyński

Krzysztof Skórzyński - fot. AKPA
Krzysztof Skórzyński - fot. AKPA

Krzysztof Skórzyński, to dziennikarz, który lada chwila ma stworzyć duet z Małgorzatą Rozenek i o poranku będzie witał widzów Dzień dobry TVN. Co wiadomo na jego temat?

Krzysztof Skórzyński niegdyś był jednym z najpopularniejszych reporterów politycznych Faktów oraz dziennikarzem stacji TVN 24. Na początku kariery współpracował z radiem TOK FM, natomiast w 2006 roku związał się z TVN-em. Na początku prowadził format Dzień po dniu i przygotowywał materiały dla Faktów. Z czasem jego kariera zaczynała nabierać tempa i ostatecznie doczekał się własnego programu pt. Sprawdzam, który prowadził od 25 września 2020 roku do 17 września 2021. Długo jednak nie nacieszył się nową funkcją, ponieważ wybuchła głośna afera z jego udziałem.

Dlaczego Krzysztof Skórzyński zniknął z anteny TVN?

Format Sprawdzam cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród widzów. Szacuje się, że niemal każdy odcinek oglądało co najmniej pół miliona osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ poruszał on niezwykle ciekawą tematykę. Prowadzący w każdym kolejnym wydaniu szczegółowo analizował informacje podane do wiadomości publicznej. Wskazywał, co naprawdę jest newsem a co fake newsem oraz skrupulatnie odnajdywał kolejne luki w przepisach. W formacie można było także wysłuchać dyskusji na tematy polityczne.

Choć Skórzyński wciąż zyskiwał na popularności, w pewnym momencie jego kariera zawisła na włosku. Wszystko przez głośną aferę e-mailową. O sprawie zaczęło się robić głośno w czerwcu 2021 roku. To właśnie wtedy na jaw wyszły e-maile wykradzione z prywatnej skrzynki pocztowej Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera. Minister tłumaczył, że za wszystkim stoją hakerzy. Co gorsza, wyciekła korespondencja, z której wynikało, że konsultował z dziennikarzem odpowiedzi na pytania zadane przez portal OKO.press.

Krzysztof po czasie wydał oświadczenie, w którym wszystkiemu zaprzeczył. Wyjaśnił, że nie odczytał tej wiadomości i nigdy nie doradzał żadnemu politykowi w jakiejkolwiek sprawie.

[…] Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam — w żaden sposób — nie „doradzałem” ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam — NIGDY! Byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania. Nie wiem, kto miał być adresatem tego maila, z pewnością nie ja. Mail ten był jednym z ponad 26 tys. nieprzeczytanych w mojej skrzynce.


Krótko po tym w sieci ukazały się informacje, że minister konsultował ze Skórzyńskim swoje wystąpienia przed jedną z konferencji prasowych. Ostatecznie TVN24 postanowiło zawiesić dziennikarza w pracy.


TVN nie chciało jednak tracić utalentowanego dziennikarza i już w październiku tego samego roku media obiegła informacja, że Krzysztof nie będzie już zajmował się politycznymi tematami, natomiast pomoże przy relacjonowaniu skoków narciarskich.

Nie będzie już zajmować się polityką i nie będzie też pracować dla „Faktów” TVN” – przekazał serwis Press.pl.

Na antenie ponownie pojawił się 16 listopada 2021 roku. To właśnie wtedy pod koniec programu Polska i świat przedstawił materiał, w którym tłumaczył, jak wygląda dieta polskich sportowców.

Krzysztof Skórzyński jako kogut w Mask Singer

W marcu 2022 roku okazało się, że Skórzyński nie tylko świetnie odnajduje się w swoim fachu, ale i jest utalentowany wokalnie. To właśnie on był jednym z bohaterów programu Mask Singer, w którym gwiazdy i celebryci śpiewali w maskach największe przeboje.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Krzysztof Skórzyński (@k.skorzynski)


Walka do samego końca była zacięta, a widzowie do końca zastanawiali się, kto śpiewa przebrany za koguta. Dopiero w finałowym odcinku okazało się, że to Krzysztof, który ostatecznie ukończył rywalizację na trzecim miejscu, przegrywając o włos z Nataszą Urbańską i Anną Karwan.

https://www.youtube.com/watch?v=8yERo0_aEfU

Krzysztof Skórzyński — Dzień dobry TVN

W kuluarach mówi się o tym, że Krzysztof Skórzyński jeszcze za czasów pracy Edwarda Miszczaka w TVN prowadził ustalenia co do nowej roli w stacji. Pod koniec sierpnia tego roku plotki wezbrały na sile — Wirtualne Media podały, że ma zostać nowym prowadzącym Dzień dobry TVN, a jego partnerką ma zostać Małgorzata Rozenek.

Krzysztof Skórzyński — informacje

Krzysztof Skórzyński wiek: brak informacji

Krzysztof Skórzyński wzrost: brak informacji

Krzysztof Skórzyński waga: brak informacji

Krzysztof Skórzyński rodzice: brak informacji

Krzysztof Skórzyński rodzeństwo: brak informacji

Krzysztof Skórzyński związki: żonaty od 20 lat, jego życiową partnerką jest Anna, którą poznał na pielgrzymce

Krzysztof Skórzyński dzieci: ma troje dzieci, córki Helenę i Marysię oraz syna Antka

Krzysztof Skórzyński wykształcenie: wyższe, ukończył Uniwersytet Warszawski

Krzysztof Skórzyński kariera: na początku współpracował z radiem TOK FM, gdzie był reporterem. Tworzył własną audycję pt. Zbliżenie. W 2006 roku podjął pracę w TVN. Na początku kariery w telewizji związany był z TVN24. Do jego głównych zadań należało przygotowywanie materiałów i wejścia na żywo z Sejmu.

Po czterech latach owocnej współpracy dołączył do ekipy Faktów TVN. Od 25 września 2020 roku do 17 września 2021 prowadził format Sprawdzam, w którym analizował bieżące wydarzenia w Polsce i analizował, które informacje są prawdziwe, a także oddzielał newsy od fake newsów. Ostatecznie został zawieszony w pracy, ponieważ wyszło na jaw, że doradzał szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi.

Po głośnej aferze zajął się tematyką sportową, przede wszystkim skokami narciarskimi, które obecnie transmitowane są na antenie TVN.

Widzowie mogą kojarzyć go także z programu Mask Singer, w którym przebrany był za koguta i dotarł do finału, w którym zmierzył się z Nataszą Urbańską i Anną Karwan.

Krzysztof Skórzyński bibliografia: Krzysztof Skórzyński w 2019 roku wydał książkę pt. Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia (wyd. Znak)

Krzysztof Skórzyński Instagram: @k.skorzynski

Krzysztof Skórzyński Facebook: @k.skorzynski.tvn

Krzysztof Skórzyński Twitter: @skorzynski:

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Małgorzata Rozenek nową prowadzącą DDTVN - fot. AKPA

Małgorzata Rozenek lada moment zadebiutuje w „Dzień dobry TVN”. Emocje w stacji stają się napięte. Przez nią prowadzący dostaną po kieszeni?

Martyna Wojciechowska - fot. AKPA Baranowski

Program Martyny Wojciechowskiej znika z anteny TVN! Podróżniczka wydała oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję