w

Jakie wykształcenie mają prowadzący DDTVN? Nie wszyscy zakładali, że zostaną dziennikarzami

Dzień dobry TVN - fot. Gałązka/AKPA
Dzień dobry TVN - fot. Gałązka/AKPA

Prowadzący Dzień Dobry TVN cieszą się ogromną sympatią wśród widzów. Chociaż zawodowo zajmują się dziennikarstwem, nie każdy z nich ukończył studia w tym kierunku. Jakie wykształcenie mają popularni prezenterzy?

Dzień Dobry TVN to poranny program telewizyjny emitowany w stacji telewizyjnej TVN. Jest to magazyn informacyjno-rozrywkowy, który prezentuje aktualności społeczne, rozrywkowe czy kulturalne. Program skupia się na dostarczaniu widzom najważniejszych informacji na temat wydarzeń z ostatnich godzin oraz przygotowuje ich do nadchodzącego dnia. Jest chętnie oglądany przez różne grupy wiekowe ze względu na różnorodność prezentowanych treści.

W środę odbyła się prezentacja jesiennej ramówki TVN. Okazuje się, że program poranny czeka szereg zmian. Od nowego sezonu będzie nadawany z innego studia. Zmienia się również godzina emisji, bowiem od teraz prowadzący będą wchodzić na antenę o 7:45. Poranne show zostanie wzbogacone o nowe segmenty.

Wykształcenie prowadzących DDTVN

Nie tak dawno temu w sieci pojawiły się informacje o zwolnieniach w programie. Z rolą prowadzących pożegnało się aż pięć osób, w tym Małgorzata Rozenek i Agnieszka Woźniak-Starak. Widzowie z niecierpliwością czekali na ogłoszenie, kto zajmie ich miejsce. Okazuje się jednak, że na razie trwają castingi i czwarta para dołączy do programu dopiero w okolicach listopada. Tak więc nowy sezon DDTVN poprowadzą trzy duety: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński. Chociaż te nazwiska są doskonale znane wszystkim widzom telewizji jako dziennikarze, nie każdy z nich ma wykształcenie w tym kierunku. Nie planowali, że tak potoczy się ich kariera.

Uwielbiana przez widzów Dorota Wellman po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie, zdecydowała się kontynuować naukę  na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam obroniła pracę magisterką pt. Mit Kresów Wschodnich w twórczości Czesława Miłosza.

Antenowy partner Wellman, Marcin Prokop również nie wiązał kariery z dziennikarstwem. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Warszawie. Zdobył wykształcenie na kierunku finanse i bankowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, osiągając tytuł specjalisty ds. marketingu bankowości elektronicznej. Co ciekawe, jak wielu celebrytów, Prokop zdążył zaznać „zwykłego” życia, zanim trafił do świata show-biznesu. Po ukończeniu studiów podjął się pracy w banku, ale jego ścieżka zawodowa nie trwała zbyt długo. Celebryta głównie zajmował się wykonywaniem kserokopii dokumentów i innymi nieangażującymi zajęciami. Po zaledwie trzech miesiącach został zwolniony dyscyplinarnie.

Kserowałem te dokumenty tak dobrze, że kserokopiarka po prostu zżarła oryginał umowy kredytowej i już go więcej nie wypluła. W związku z tym zostałem wezwany na dywanik i pogrożono mi palcem. Potem zostałem zesłany do skarbca, gdzie już miałem łatwiejsze zadanie, mianowicie układanie dokumentów w szafach pancernych, które już wcześniej ktoś skserował, ktoś bardziej kompetentny. I tam też niestety zawiodłem. Pozamykałem te szafy pancerne tak, że nikt ich nie był w stanie otworzyć. Zamiast pochwał następnego dnia spotkałem ekipę ślusarzy z palnikami, którzy próbowali się dostać do tych szaf, żeby wyciągnąć to, co tam wcześniej powkładałem – wspominał w rozmowie z Pomponikiem.

Paulina Krupińska zanim została prezenterką, zajmowała się modelingiem. Niewiele osób jednak wie, jakie ma wykształcenie. Po zakończeniu nauki w XLVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie zdecydowała się kontynuować naukę na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Tak więc z wykształcenia jest pedagogiem.

W parze z Krupińską w DDTVN występuje Damian Michałowski. Chociaż nigdy nie pochwalił się publicznie, jaki kierunek studiował, zdobył wykształcenie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Można więc się domyślić, że karierę dziennikarza planował już od dawna.

Wykształcenie Ewy Drzyzgi może być największym zaskoczeniem. Podczas gdy inni prezenterzy studiowali w Warszawie, ona zdecydowała się na pewien kierunek na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tam skończyła…filologię rosyjską. Co ciekawe, zdecydowała się studiować naukę humanistyczną, mimo że w liceum uczęszczała do klasy matematyczno-fizycznej.

Krzysztof Skórzyński posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zawodzie dziennikarza. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Warszawskim, ale do tej pory nie zdradził na jakim kierunku. Można spekulować, czy było to dziennikarstwo, skoro jest tak mocno związany z tą profesją.

Bez względu na to, jakie studia ukończyli, prowadzący porannego programu są uwielbiani przez widzów. Już niedługo wracają na anteny i widzowie będą mogli zobaczyć, jak odnajdują się w nowych segmentach DDTVN.

Kogo wykształcenie najbardziej was zdziwiło?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Hubert Urbański fot. AKPA - Piętka Mieszko & Podlewski

Hubert Urbański zaskoczył metamorfozą. Tak wygląda w wakacyjnym wydaniu! Poznalibyście go? (ZDJĘCIA)

Jola Rutowicz, Jarosław Jakimowicz - fot. Grąbczewski/AKPA

Głośny związek Jarosława Jakimowicza i Joli Rutowicz budził kontrowersje. Po latach wyznali prawdę. „Potraktowałem to jako kolejną rolę do zagrania”