w

Jesienna ramówka TVN za nami. Wciąż nie wybrano nowych prowadzących „DDTVN”. „Szukamy, przyglądamy się”

Dzień dobry TVN - fot. Gałązka/AKPA
Dzień dobry TVN - fot. Gałązka/AKPA

23 sierpnia TVN zaprezentował nową ramówkę. Na imprezie pojawiła się plejada gwiazd. Podczas wydarzenia zaprezentowano zmiany, jakie szykują się w stacji telewizyjnej. Sądzono, że właśnie tego dnia ujawnione zostaną nazwiska nowych prowadzących Dzień dobry TVN, ale tak się nie stało. Lidia Kazen tłumaczy dlaczego.

Powoli nadchodzi jesień, co oznacza, że zbliża się czas prezentacji ramówek stacji telewizyjnych. TVP już w zeszłym tygodniu pokazało, czym planuje zainteresować widzów w nadchodzących miesiącach. Teraz nadeszła pora na imprezę ramówkową TVN. Ich najnowszy program został zaprezentowany w Sopocie, gdzie obecnie trwa również impreza Top of the Top Sopot Festival, przy której pracują artyści związani z tą stacją.

Na imprezie nie zabrakło plejady gwiazd. Na ściance pojawił się m.in. Marcin Prokop, którego już niedługo będzie można oglądać w roli jurora Mam Talent. Przed fotoreporterami pozowały również Dorota Wellman, Małgorzata Rozenek czy Martyna Wojciechowska.

Kto zostanie nowym prowadzącym Dzień dobry TVN?

TVN planuje przyciągnąć widzów różnymi nowościami. Jedną z nich będzie show o nazwie Bitwa o gości. W ramach programu właściciele hotelów będą się nawzajem odwiedzać i oceniać jakość prowadzonych przez siebie obiektów noclegowych, zwracając uwagę na takie elementy jak czystość, komfort, wystrój pokoi, jakość śniadania czy atrakcje dla gości.

W innym nowym show zatytułowanym Drag me out, znane osobistości będą tworzyć zespoły z artystami drag, aby wspólnie konkurować w występach scenicznych. Jednym z jurorów ma być Andrzej Seweryn, który wcielił się w postać drag queen w Netflixowym serialu Królowa.

Inną zmianą, która zaskoczyła widzów, będzie powrót Detektywów. Uwielbiany serial paradokumentalny zostanie wznowiony po ponad dekadzie.

Dzień dobry TVN wróci na anteny 28 sierpnia. Program będzie nadawany z nowego studia. Zmieniona zostaje również godzina nadawania, bo teraz zaczynać się będzie o 7:45. Zmiany nie ominą również formatu programu. Zamiast standardowego przeglądu prasy, pojawi się segment 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku, w którym prowadzący i dziennikarze będą rozmawiać o najważniejszych wydarzeniach dnia.

Nowe studio, nowe cykle, nowa energia — zapowiada program Damian Michałowski

Widzowie telewizji z niecierpliwością czekali na ogłoszenie nowych prowadzących Dzień dobry TVN. Początkiem lipca opinią publiczną wstrząsnęły wieści o zwolnieniach w programie. Z formatem pożegnało się aż pięciu prowadzących, w tym Małgorzata Rozenek i Agnieszka Woźniak-Starak. Do tej pory było wiadomo, że w programie pozostają następujące duety: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski oraz Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński. Reszta nazwisk pozostała w tajemnicy, choć już typowano, że na ekranach o poranku zobaczymy Martynę Wojciechowską, Dorotę Szelągowską lub Katarzynę Bosacką.

Prezentacja jesiennej ramówki to idealny moment na przedstawienie nazwisk nowych prowadzących, jednak o dziwo tak się nie stało. Wszelkie wątpliwości rozwiała szefowa TVN, Lidia Kazen, która w rozmowie z Pudelkiem wyjaśniła, że castingi jeszcze nie dobiegły końca. Wraz z prowadzonymi zmianami, stacja zamierza postawić na jakość, a nie ilość.

Zmniejszenie liczby prowadzących „Dzień Dobry TVN” daje większą autorskość temu programowi. Myślę, że dołączy czwarta para. Może już w listopadzie. Jesteśmy w otwartych castingach, szukamy, przyglądamy się. […] Te zmiany, które są w „Dzień Dobry TVN” to nie tylko kwestia nowego studia. Te zmiany są po to, żeby dać lepszą przestrzeń dla rozmowy, dla gotowania. Żeby artyści, którzy przychodzą, mogli się lepiej zaprezentować — tłumaczyła.

Korzystając z okazji, reporter tabloidu podpytał również o to, jak wyglądały ostatnie rozmowy ze zwolnionymi prowadzącymi. Lidia wyjaśniła, że nie było łatwo.

Uczciwie, po ludzku, z emocją, która ma prawo towarzyszyć w takich momentach. To były bardzo trudne rozmowy dla mnie. To były też bardzo trudne rozmowy dla nich. Mam pełne przekonanie, ponieważ z wielkim szacunkiem podchodzę do ich pracy, że oni to uszanowali i za to im dziękuję.

Myślicie, że w najbliższych miesiącach przeżyjemy prawdziwe zaskoczenie? Kogo widzielibyście w roli prowadzących Dzień dobry TVN?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Katarzyna Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz, Elżbieta Zapendowska - fot. Instagram @kwiatjabloni Youtube @PatrykCzerniejewski

Elżbieta Zapendowska chłodno komentuje sukces Kwiatu Jabłoni. „Wokalnie nie ma co ich oceniać”

Jakub Wons, Anna Mucha - fot. Instagram @taannamucha

Anna Mucha i Jakub Wons odpowiadają na gratulacje. „A jeżeli chodzi o nasz prywatny ślub, to…”