w

HahaHaha SuperSuper

Julia Wieniawa wyznała przed kamerami, że była molestowana. „Przeżyłam taką sytuację na planie”

Julia Wieniawa - fot. Instagram @tvn.pl
Julia Wieniawa - fot. Instagram @tvn.pl

Julia Wieniawa w końcu zdecydowała się pojawić w kontrowersyjnym programie Kuby Wojewódzkiego. Przed kamerami zdobyła się na szczerość i wyznała, że była molestowana.

Julia Wieniawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Mimo że ma dopiero 23 lata, zapisała już na swoim koncie wiele sukcesów. Występowała w kampaniach reklamowych znanych marek oraz w popularnych serialach i filmach, a niedawno ruszyła też na podbój estrady.

Mimo iż celebrytka ma wielu fanów, niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Sporadycznie udziela wywiadów, w których poruszałaby tematy związane z rodziną lub partnerami, choć zdarzyło jej się wyznać, że tak naprawdę ma dwóch ojców, których równie mocno kocha.

Mam z nim bardzo dobre kontakty, jak i ze swoim ojcem biologicznym, ja całe życie mówię, że mam dwóch ojców i koniec. Z moim ojczymem wychowałam się w jednym domu!

Ostatnio w programie Kuby Wojewódzkiego zdobyła się na bardzo szczere wyznanie, którym zszokowała widzów.

Julia Wieniawa była molestowana

Julia długo nie dawała się namówić na spotkanie z kontrowersyjnym showmanem, jednakże w końcu uległa jego namowom i w miniony wtorek (1 listopada) zasiadła wraz z Ralphem Kamińskim na jego kanapie.

Z chęcią opowiadała o swojej karierze muzycznej. Lada chwila wyrusza w pierwszą trasę koncertową, a także pracuje już nad kolejnym krążkiem. Zdradziła, że pojawią się na nim utwory, w których poruszy trudne i ważne społecznie tematy.

Ja też muszę być na to gotowa. Myślę, że przyjdzie ten dzień, że w końcu zaśpiewam coś mocniejszego, coś związanego z moimi poglądami, które mam coraz bardziej w sobie ugruntowane — tłumaczyła.

Dotychczas niechętnie komentowała to, co dzieje się w Polsce, choć zanim wybuchły strajki kobiet, napisała pewien utwór, który dotychczas nie ujrzał światła dziennego.

Miałam jedną piosenkę „Kobiety”. Napisałam ją wraz z Arkiem Kłusowskim, zanim były strajki. Bardzo by pasowała, ale w końcu ze względów estetyczno-muzycznych zrezygnowałam z niej. Bałam się, że jest zbyt krzykliwa, a ja nie lubię skrajności. Myślę, że przyjdzie ten moment — dodała.

Wieniawa dodała, że była kiedyś molestowana, o czym chciała opowiedzieć poprzez muzykę.

Druga płyta już jest w drodze, mam bardzo dużo materiału. Będzie na podstawie tego, co przeżyłam, a przeżyłam dość sporo takich kontrowersyjnych wydarzeń, o których nigdy nie mówiłam w mediach — zaczęła tajemniczo.

Po chwili wyjaśniła, że sytuacja, która jej się przydarzyła, wpisuje się w ruch #MeToo (#JaTeż — przyp. red.).

Przeżyłam na przykład sytuację, powiedzmy, że można by było podłączyć ją pod #metoo na planie.

Nie chciała rozwijać tego tematu, jednakże zapytana przez Kubę o to, czy był to mobbing, czy molestowanie, odpowiedziała:

Trochę to i to. […] Przez to, że mam dosyć mocną osobowość, ja sobie z tym poradziłam. Zostawiam to dla siebie, bo nie chcę być znana ze skandali. Mam o czym opowiadać, mam co robić.

Dodała również:

Przeżyłam parę takich rzeczy, ale nie chcę mówić o nich wprost. Powiem o nich w metaforze poprzez muzykę, która jest dobrym narzędziem do mówienia o ważnych rzeczach.

Czym jest ruch #MeToo?

Hasło #MeToo (po polsku #JaTeż) stworzyła Tarana Burke, jednakże ruch obywatelski pod tą nazwą istnieje od 2017 roku. Jego głównym założeniem jest zwrócenie uwagi ogółu ludności na problem molestowania seksualnego kobiet.

O akcji zrobiło się głośno na świecie po tym, jak Harvey Weinstein, jeden z hollywoodzkich producentów filmowych, został oskarżony o molestowanie wielu kobiet. Hasło spopularyzowała Alyssa Milano, która we wpisie opublikowanym na Twitterze zachęcała kobiety do podzielenia się swoją historią.

Także wiele gwiazd, również z Polski, odważyło się głośno opowiedzieć o tym traumatycznym doświadczeniu. W gronie tym znalazły się m.in. Lady Gaga, Paulina Młynarska, Małgorzata Halber, Karolina Korwin-Piotrowska i Bjork.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Netflix - nowości listopad 2022

Netflix nowości listopad 2022. Premiery nowych filmów i seriali na Netflix. Co obejrzeć?

Maciej Kossowski nie żyje

Maciej Kossowski nie żyje. Autor przeboju „Dwudziestolatki” odszedł w samotności. „Był w okropnym stanie”