w

Jadwiga Barańska ma poważne problemy zdrowotne. Złamane biodro i ryzyko utraty wzroku odebrały jej siły. „Pozwólcie mi odejść”

Jadwiga Barańska - fot. Gałązka/AKPA, screenshot YouTube @wfdif-studiofilmowekadr3444
Jadwiga Barańska - fot. Gałązka/AKPA, screenshot YouTube @wfdif-studiofilmowekadr3444

Jadwiga Barańska ma za sobą bardzo trudny czas. Pod koniec sierpnia jej mąż przekazał, że ma poważne problemy zdrowotne i zwrócił się do jej fanów z prośbą o modlitwy. Wszystko świadczy o tym, że przyniosły oczekiwany efekt, bo aktorka przemówiła!

Jadwiga Barańska to znana aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Największą popularność zapewniła jej rola Barbary Niechcic w filmie Noce i dnie. Później jeszcze wcieliła się w tytułową Hrabinę Cosel i choć jej kariera zaczęła nabierać tempa, w 1978 roku wyemigrowała z mężem, Jerzym Antczakiem, do USA. Wróciła dopiero na początku lat 90. i od razu rozpoczęła z nim pracę nad Damą kameliową. Później jeszcze zagrała matkę Chopina w produkcji Chopin. Pragnienie miłości. Mało kto jednak wie, że była współautorką scenariusza i współreżyserką.

Artystka 21 października będzie świętowała 88. urodziny. Niewiele jednak brakowało, by ten dzień był jednym z najsmutniejszych w jej życiu. Wszystko przez poważne problemy zdrowotne.

Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak - fot. Żyburtowicz/AKPA
Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak – fot. Żyburtowicz/AKPA

Jadwiga Barańska zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi

Kilka tygodni temu internet obiegła wieść, że lekarze zdiagnozowali u Jadwigi poważne schorzenie rogówki lewego oka. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem mogła stracić wzrok. Jerzy Antczak w obszernym wpisie opublikowanym na Facebooku wyjaśnił, że jest w bardzo złym stanie, a sytuacja dramatycznie się pogorszyła, gdy straciła przytomność i boleśnie upadła na kamienie.

Wiele tygodni temu pojawiło się u Jadzi schorzenie rogówki lewego oka Lekarze wydali diagnozę, że stan jest bardzo poważny i grozi jej utrata wzroku. Po pewnym czasie podobny syndrom odezwał się w drugim oku. Jadzia nie należy do osób histerycznych ale powiedziała mi: „Życie bez wzroku nie ma sensu. Lepiej odejść”. […] I nagle następuje dramatyczna sytuacja. Jadwiga upadła przodem ciała na kamienie. Straciła przytomność i trzeba było wezwać pogotowie. W szpitalu dokonano prześwietleń i okazało się, że jeden z kręgów jest nieco przesunięty, ponadto w prawym biodrze nastąpiło pęknięcie. Jeżeli przesuniecie kręgu okazało się możliwe, z uwagi na wiek (88), biodro nie może być operowane i trzeba czekać aż nastąpi samoistny zrost. Co może potrwać wiele miesięcy leżenia w łóżku. 

Niestety sytuacja znacznie się pogorszyła, ponieważ z uwagi na uraz, u Barańskiej wystąpił niedowład nogi. To doszczętnie ją załamało.

[…] A dalej było coraz gorzej. Pękniecie biodra spowodowało niedowład prawej nogi i nieustanne bóle ujarzmiane mocnymi środkami. Trzeciego dnia Jadzia powiedziała: „Bóg dał mi tak wiele i dlatego wszystko inne, należy przyjmować z pokorą”. […] Nastąpiły bardzo przykre dni. Jadwiga zamknięta w sobie leży nieruchomo na łóżku całymi godzinami z zamkniętymi oczyma. […] Jadzia budziła mnie albo Mikołaja po kilka razy. Wyraźnie objawialy się w niej stany depresyjne. […] Ponadto odmawia obecności pielęgniarki, przyjmowania lekarstw oraz jedzenia. Najgorsze są jej decyzje odmowy wizyty w szpitalu, aby dokonać prześwietlenia i ustalić co jest ostatecznym powodem pęknięcia biodra i niedowładu prawej nogi. Na moje i Mikołaja błagania odpowiedziała nieoczekiwanie: „Nie walczcie ze mną i pozwólcie mi odejść”.

Załamany mężczyzna postanowił zwrócić się do przyjaciół z prośbą o modlitwy:

Kochani Przyjaciele, błagamy wysyłajcie modlitwy i dobre wibracje aby przywróciły Jadzi spokój myśli i pragnienie istnienia…

Internauci nie zawiedli i zaczęli przesyłać jej życzenia szybkiego powrotu do zdrowia oraz wznosili modlitwy w jej intencji. To poskutkowało, ponieważ w poniedziałek na profilu Antczaka opublikowała krótkie podziękowania dla osób, które ją wspierają w tych trudnych chwilach.

KOCHANI

STARE POLSKIE PRZYSŁOWIE MÓWI ” PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE. TEMPERATURA WASZYCH UCZUĆ TO POTWIERDZA. DZIĘKUJE Z CAŁEGO ZA MODLITWY I NIECH BÓG WSZECHMOCNY OBDARZY WAS I BLISKICH WSZYSTKIMI DARY NIEBA.

Z MIŁOŚCIA,

WASZA JADWIGA

Życzymy dużo sił do walki o zdrowie!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Lara Gessler, Nena - fot. Instagram @lara_gessler

Lara Gessler posłała córkę do przedszkola. Pochwaliła się, jak przyjęła to Nena. „Rety, ale to były emocje!”

Steve Harwell - fot. Instagram @smashmouthofficial

Steve Harwell nie żyje. Wokalista Smash Mouth miał 56 lat