w

Eurowizja 2022. Krystian Ochman poleciał do Turynu! Sprawdzamy notowania bukmacherów. Czy Polska ma szanse na zwycięstwo?

Krystian Ochman, Eurowizja 2022, fot. Instagram
Krystian Ochman, Eurowizja 2022, fot. Instagram

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Krystian Ochman wraz z Agustinem Egurrolą i jego ekipą tancerzy właśnie poleciał do Turynu. Sprawdzamy, jak obecnie wyglądają notowania bukmacherów. Czy Polska ma szanse na zwycięstwo?

Eurowizja to widowisko muzyczne, które organizowane jest niemalże nieprzerwanie od 1956 roku. Podczas wydarzenia przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych należących do Europejskiej Unii Nadawców prezentują na żywo swoje utwory. Najpierw odbywają się dwa półfinały, podczas których wyłaniani są najlepsi wokaliści. Następnie mierzą się oni ze sobą w finale. Jurorzy oraz widzowie wspólnie wybierają zwycięzcę, któremu wręczana jest pamiątkowa statuetka, a także jego kraj zyskuje prawo do organizacji konkursu za rok.

Eurowizja 2022 odbędzie się w Turynie, a dokładniej w hali PalaOlimpico w dniach 10, 12 i 14 maja. To trzeci konkurs, który odbędzie się we Włoszech. Z uwagi na trwającą nadal pandemię koronawirusa, organizatorzy będą w posiadaniu nagrań zapasowych, tak, by wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w wydarzeniu. 30 kwietnia zaczęły się próby uczestników, którzy wystąpią w pierwszej połowie półfinału. W ramach przygotowań każdy z nich będzie mógł dwukrotnie wykonać swój utwór na scenie.

Krystian Ochman poleciał do Turynu

W tym roku Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman, który został wybrany podczas koncertu Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję. Po zwycięstwie zagrał jeszcze kilka koncertów, a w niedzielę 2 maja wraz z Agustinem Egurrolą oraz grupą tancerzy wszedł na pokład samolotu lecącego do Turynu.

Ochman, który wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału z utworem River, będzie mógł go przećwiczyć już 3 maja o 13:40, a następnie 6 maja o 13:30. Przed oficjalnym półfinałem odbędą się jeszcze trzy próby generalne, a jedna z nich będzie oceniana przez jurorów.

Choreograf w najnowszym wpisie udostępnionym na Instagramie zaapelował do swoich obserwatorów o to, by trzymali za nich kciuki. Na zdjęciu możemy dostrzec, że tuż obok niego stoi zadowolony Krystian.

Kochani trzymajcie kciuki.

Kierunek Turyn !!! – napisał.

Pod publikacją w mig zaroiło się od komentarzy:

  • Trzymamy, trzymamy. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co tam przygotowaliście.
  • Powodzenia. Trzymam mocno kciuki.
  • Trzymam kciuki najmocniej na świecie!!
  • Powodzenia. Sukcesu życzę i kibicuję.
  • Super chłopak, życzę sukcesu.

Kibicujecie Krystianowi?

Eurowizja 2022. Notowania bukmacherów

Z uwagi na to, że Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy, jak obecnie wyglądają notowania bukmacherów. Jeszcze kilka tygodni temu to Krystian Ochman był zdecydowanym faworytem, jednak w tym czasie zaszło sporo istotnych zmian. Na tę chwilę zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma zespół Kalush Orchestra reprezentujący Ukrainę. Ich szanse wynoszą aż 42%!

Kto znalazł się tuż za nimi?

  • Włochy (15%)
  • Szwecja (11%)
  • Wielka Brytania (7%)
  • Hiszpania (4%)

Niestety, szanse Polaka powoli zaczynają topnieć. Na tę chwilę mamy zaledwie 2% szans na wygraną, podobnie jak Norwegia. Pamiętajmy jednak, że nie jest to ostateczny wynik i wszystko może zmienić się w błyskawicznym tempie.

Poniżej możecie wysłuchać utworu obecnego faworyta.

Podoba wam się ten utwór?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Księżniczka Charlotte, fot. Instagram @dukeandduchessofcambridge

Księżniczka Charlotte skończyła siedem lat! Wyrosła na piękną dziewczynkę. Sprawdziliśmy, jak zmieniła się w tym czasie

Ukraina pokazała przekazane przez Polskę czołgi w akcji. Widać ważne szczegóły [VIDEO]