w

Dron uratował topiącego się 14-latka. Niezwykłe nagranie z akcji [VIDEO]

fot. YouTube screenshot

W sieci pojawiło się wyjątkowe nagranie, które przedstawia akcję ratowniczą przeprowadzoną z użyciem niecodziennego narzędzia. Innowacyjny dron uratował życie 14-letniego chłopca, który topił się, zalewany przez silne fale.

Do zdarzenia doszło nieopodal położonej na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii Walencji. Topiący się 14-letni chłopak nie dawał sobie rady z mocnymi falami i widać było, że traci już siły. Ratownicy wysłali do niego specjalnie zmodyfikowanego drona, który zrzucił w pobliżu chłopaka kamizelkę ratunkową.

Kiedy przybyliśmy na miejsce, zobaczyliśmy dziecko, które było w bardzo złym stanie i nie posiadało już prawie żadnej energii, aby utrzymać się na powierzchni, więc wysłałem kamizelkę ratunkową” – powiedział Reutersowi Miguel Angel Pedrero, pilot drona dla firmy, która dostarcza niezwykłą technologię.

Kamizelka pozwoliła mu unosić się na wodzie do czasu, kiedy na miejsce dotarł zespół ratowników na skuterze wodnym. Uratowany 14-latek został przetransportowany do lokalnego szpitala, z którego wrócił do domu po 24 godzinach.

Ze względu na ciężkie fale był to skomplikowany manewr, ale w końcu udało nam się przekazać mu kamizelkę i mógł unosić się na wodzie, dopóki ratownicy nie dotarli do niego skuterem wodnym” – dodał pilot drona.

Drony pilnują plażowiczów

Firma General Drones z siedzibą w Walencji zaczęła wspierać hiszpańskich ratowników w 2017 roku w mieście Sagunto tuż na północ od Walencji. Obecnie drony ratownicze stacjonują na 22 plażach w całej Hiszpanii i zapewniają szybkie wsparcie w sytuacjach, kiedy liczy się każda sekunda.

Te dodatkowe sekundy są kluczowe w niektórych przypadkach, a także pozwalają zespołom ratowniczym podejść do osoby bardziej spokojnie i ostrożnie” – powiedział Pedrero.

Łącznie 140 osób zmarło z powodu utonięcia w Hiszpanii w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku, o 55% więcej niż w tym samym okresie 2021 roku.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Jackowski, Robert Lewandowski - fot. screenshot YouTube @JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official, Instagram @rl9

Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą kariery Lewandowskiego w Barcelonie! Polak od początku nie będzie miał lekko

Nie żyje partner Sylwii Bomby - fot. Instagram @sylwiabomba

Były partner Sylwii Bomby i ojciec jej córeczki NIE ŻYJE. Kilka tygodni temu miał zerwać kontakty z bliskimi. Co się stało?