w

Bonnie Aarons, aktorka wcielająca się w tytułową Zakonnicę w serii popularnych horrorów, pozywa studio Warner Bros

Bonnie Aarons - fot. Instagram @bonnieaarons1
Bonnie Aarons - fot. Instagram @bonnieaarons1

Bonnie Aarons, znana z roli demona Valak w jednej z najsłynniejszych serii horrorów, zdecydowała się pozwać studio Warner Bros. Powód jest zaskakujący.

Bonnie Aarons to amerykańska aktorka. 62-latka ma na swoim koncie wiele ról, ale największą popularność przyniosło jej wcielenie się w demona Valak w dwóch częściach filmu Obecność i spin-offie Zakonnica. Druga część Zakonnicy będzie miała premierę w tym roku. Horrory produkcji Warner Bros. cieszą się ogromnym zainteresowaniem od dekady.

Postać, w którą wciela się Aarons jest bardzo dobrze znana fanom kina grozy. Wizerunek aktorki był wykorzystywany nie tylko w filmach, ale również w materiałach promocyjnych. Powstał szereg ubrań fanowskich i figurek przerażającej zakonnicy. Aktorzy, których podobizny są sprzedawane w formie merchandisingu, mają zapewniony procent ze sprzedaży. Tutaj jednak pojawił się zgrzyt.

Bonnie Aarons z horroru „Zakonnica” pozywa Warner Bros

We wtorek aktorka złożyła pozew do sądu w Los Angeles przeciwko studiu Warner Bros. Aarons otrzymała 71 500 dolarów za udział w Zakonnicy, tak jak było w umowie. Warto wspomnieć, że film zarobił łącznie 365 milionów dolarów.

Część umowy, z której studio się nie wywiązało, dotyczy sprzedaży merchandisingu. Artystka powinna otrzymać 5% udziału z 50% zysków.

Zamiast rozliczać się i płacić w przejrzysty sposób, Warner Bros ukrywa prawdziwą kwotę należnego pani Aarons udziału w przychodach z merchandisingu, jednocześnie nadal ją wykorzystując – głosi treść pozwu.

W dokumentacji pada argument, że nietypowe rysy twarzy aktorki przyczyniły się do popularności całej franczyzy, a także, że Valak jest najpopularniejszą postacią w całej serii. Powołała się na słowa Petera Safrana, który pracował przy wszystkich filmach z tego uniwersum. Safran zachwycał się wyjątkową urodą aktorki i uważał, że jest stworzona do tej roli.

Aarons przyznaje, że studio wysłało jej pisemne rozliczenie, ale uważa je za niezgodne z tym, jak rozbudowana jest działalność merchandisingowa.

Studio Warner Bros. nie odniosło się publicznie do sprawy.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Ewa Minge - fot. Instagram @eva_minge

Ewa Minge znowu o feminizmie. Tłumaczy się z ostrych słów. „To my kobiety rodzimy i wychowujemy mężczyzn”

Sara James fot. Instagram @sara_james_music

15-letnia Sara James szokuje na festiwalu w Sopocie. Jej spodnie wzbudziły kontrowersje (ZDJĘCIA)