w

SuperSuper

Agata Młynarska wspomina początki WOŚP:”Forsa leżała w studio, na podłodze”. Wspieracie?

Fot. Agata Młynarska / Instagram

Agata Młynarska postanowiła powspominać początki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opublikowała obszerny wpis dotyczący organizacji pierwszej zbiórki.

Trudno uwierzy, że minęło już 30 lat od momentu, gdy Świąteczna Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy! Od tego czasu Jurek Owsiak wraz z tysiącami wolontariuszy uzbierał miliony złotych, które pomogły doposażyć wiele szpitali w całej Polsce.

Choć WOŚP ma swoich przeciwników, to każdego roku cieszy się ogromną popularnością i dzięki ludziom dobrej woli odnotowuje coraz to lepsze wyniki finansowe. Dziś trwa już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

To wydarzenie skłoniło również Agatę Młynarską do powrotu myślami do wspomnień z organizacji pierwszej zbiórki. Zwróciła uwagę, że od tamtej pory wszyscy staliśmy się lepszymi, weselszymi i bardziej kolorowymi ludźmi. Poniżej zamieszczamy całej jej wpis!

Od tego dnia, I Finału WOŚP – 3.01.1993 roku, staliśmy się w Polsce lepszymi, weselszymi, odważniejszymi i bardziej kolorowymi ludźmi. Od 30 lat czerwone serducho to znak rozpoznawczy naszej wielkiej, wielopokoleniowej rodziny. Bijemy rekordy w zbieraniu kasy ale przede wszystkim bijemy rekordy solidarności i lojalności. Zbieramy pieniądze, żeby pomagać chorym dzieciom. Ale oprócz kasy jeszcze w życiu coś się liczy… przyzwoitość, uczciwość, lojalność, zaufanie, prawda! O tym też jest WOŚP. To jest jej DNA!

Następnie napisała kilka słów o tym wyjątkowym dniu, jakim był 3 stycznia 1993 roku: – Tamtego dnia w Polsce było -17 stopni, po finale forsa leżała w studio, na podłodze, strażnicy pomagali nam ją zmiatać do wielkich worków. Szczęście mieszało się z niedowierzaniem. Czułam,że od tej chwili telewizja nigdy już nie będzie taka sama, że zakręciliśmy machiną dobra, której nikt i nic nie zatrzyma. Każda i Każdy z Was jest jej trybem.Tamtą noc wspominam do dziś, jako noc cudów. Radocha i łzy. Tak jest do dziś! Daliśmy radę, co?!

30 lat- zawsze do jednej bramki razem! No to lecimyyy! I będziemy świętować ❤️❤️❤️

zakończyła.

Wspieracie inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Duńska influencerka zszokowała internautów OGROMNYM ciążowym brzuchem o nietypowym kształcie [ZDJĘCIA]

Kinga Rusin zachęca do wsparcia WOŚP i przy okazji atakuje PiS. „Pieniądze idą na fundacje powiązane z władzą, na Mejzów i Obajtków”