w ,

Zygmunt Chajzer przyjął pod swój dach ukraińskich uchodźców! Internauci pieją z zachwytu: „Jest pan cudowny!”

Zygmunt Chajzer
Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer nie pozostał obojętny na ludzkie cierpienie i przyjął pod swój dach kilkuosobową rodzinę uchodźców z Ukrainy. Wszystko zrelacjonował w sieci.

Zygmunt Chajzer już w czasie studiów zaczął pisać artykuły do uczelnianej gazety Miniatury, a w latach 80. podjął pełnoetatową pracę jako dziennikarz. Na początku pracował w reakcji sportowej Sztandaru Młodych, a później podjął współpracę z Programem I Polskiego Radia. W 1984 roku został prowadzącym Wiadomości w TVP1.

Największą popularność zyskał jednak dzięki teleturniejom emitowanym na antenie Polsatu. Widzowie moją kojarzyć go m.in. z Idź na całość, Teleturniejów i gier czy Chwili prawdy. Miał okazję wziąć udział w takich programach, jak Gwiazdy tańczą na lodzie oraz Tańcu z gwiazdami.

Zygmunt Chajzer przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy

Wiele gwiazd nie pozostało obojętnych na to, co od kilku dni dzieje się na terenie Ukrainy. Przypomnijmy tylko, że w czwartek 24 lutego w godzinach porannych wojska rosyjskie zaczęły szturmować naszych wschodnich sąsiadów. Wiele rodzin w popłochu zaczęło uciekać w kierunku granicy z Polską, by tam bezpiecznie oczekiwać na zakończenie konfliktu.

Przedstawiciele show-biznesu okazują w sieci wsparcie dla Ukraińców. Nie tylko udostępniają wpisy, ale i wspierają finansowo zbiórki, a nieliczni zdecydowali się przyjąć pod swój dach uchodźców. Do tego grona zaliczyć można Zygmunta Chajzera, który w poniedziałek poinformował, że zapewnił lokum dla kilkuosobowej rodziny.

Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze. WITAJCIE W POLSCE!

Na udostępnionej fotografii możemy zobaczyć pięcioosobową rodzinę, składającą się z dwóch nastolatek, kilkuletniej dziewczynki oraz dwóch starszych kobiet. Wszystkie z uśmiechami na ustach siedzą nieopodal prezentera.

Pod publikacją cały czas przybywa komentarzy. Internauci są pod ogromnym wrażeniem dobroduszności Chajzera. Wiele osób ofiaruje swoje wsparcie dla pań.

  • Jest Pan cudowny.
  • Jaki ojciec taki syn. Dziękuję Wam za to, co robicie. Naprawdę jesteście wielcy.
  • Brawo Panie Zygmuncie!!!
  • Jest Pan dobrym człowiekiem Panie Zygmuncie, brawo.
  • Witajcie!!! Dołączymy do wspaniałych, dzielnych dziewczyn z tym, co potrzebne!

Godna pochwały jest także postawa Filipa Chajzera. Współprowadzący Dzień Dobry TVN bez chwili zawahania ruszył na granicę, by nieść pomoc uchodźcom, którym udało się przejść na polską stronę. Udostępnił na Instagramie nagranie, na którym widać setki osób szukających pomocy oraz tych gotowych przyjąć pod swój dach uchodźców. W opisie zdradził, że jego ojciec wypowiedział umowę najmu krótkoterminowego, by móc zaopiekować się pokazaną wyżej rodziną.

[…] Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować mojemu tacie @zygmunt_chajzer, który nie wahał się nawet przez sekundę, żeby zdjąć z systemu rezerwacji wynajmu krótkoterminowego mieszkanie w Warszawie i przyjąć do niego panią z dziećmi, którą wczoraj wiozłem z Przemyśla do Warszawy […].

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Rosyjscy żołnierze odbierają telefony Ukraińcom. Odmowa karana śmiercią

Anna Dereszowska do rodziców: Rozmawiajcie z dziećmi na temat wojny