w

„Wielka woda” światowym hitem Netflixa! Polski serial znalazł się w czołówce rankingu popularności

fot. Netflix

Polski serial o powodzi tysiąclecia „Wielka woda” okazał się ogromnym sukcesem nie tylko w kraju, ale i na świecie. W ostatnim tygodniu produkcja była drugim najpopularniejszym serialem nieanglojęzycznym na platformie Netflix.

„Wielka woda” to sześcioodcinkowy serial katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, inspirowany wydarzeniami 1997 roku, kiedy to powódź tysiąclecia nawiedziła Wrocław i okolice. Choć postacie i niektóre nazwy są fikcyjne, realia serialu są autentyczne i przerażające. Polski serial przedstawia walkę zwykłych ludzi z potężnym żywiołem.

Główną bohaterką serialu, graną przez Agnieszkę Żulewską, jest hydrolożka Jaśmina Tremer, która stara się obronić miasto przed powodzią. W obsadzie „Wielkiej wody” pojawiają się też m.in. Tomasz Schuchardt, Tomasz Kot, Blanka Kot, Anna Dymna czy Ireneusz Czop. Scenariusz został stworzony przez Kaspra Bajona i Kingę Krzemińską.

„Wielka woda” wielkim hitem Netflixa

Polski serial doczekał się świetnych recenzji i obecnie utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych seriali na platformie Netflix – i to wcale nie tylko w Polsce. Z opublikowanego przez platformę streamingową zestawienia wynika, że w okresie od 3 do 9 października „Wielka woda” była na drugim miejscu wśród najpopularniejszych seriali nieanglojęzycznych.

Okazało się, że widzowie oglądali „Wielką wodę” przez łącznie 45 840 000 godzin. Polską produkcję wyprzedził tylko niemiecki serial „Cesarzowa Sisi”. Przypominamy, że to niejedyny sukces polskiej kinematografii w tym roku. W kwietniu hitem okazała się „Furioza” Cypriana T. Olenckiego z Mateuszem Damięckim i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych.

fot. Netflix

Źródło: Netflix

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Szokujący widok w Bielsku-Białej. Pies zwisał na szelkach z samochodu. Policja wyjaśniła okoliczności zdarzenia

Ewa Farna zaskoczyła śmiałą metamorfozą. W tej sesji zdjęciowej jest niemal nie do poznania!