w

Piękna Melisa jako pierwsza kobieta w historii walczy o tytuł Miss Anglii bez grama makijażu! „Nasze wady czynią nas tym, kim jesteśmy”

Melisa Raouf - fot. Instagram @melisaraouf
Melisa Raouf - fot. Instagram @melisaraouf

Konkursy piękności rządzą się swoimi prawami, ale być może dzięki Melisie nastąpi ogromny przełom. 20-latka postanowiła zawalczyć o koronę bez grama makijażu na twarzy. Czy ma szanse na koronę?

Wiele kobiet marzy o tym, by zawalczyć o tytuł Miss. Dla nich to prawdziwe wyróżnienie móc zaprezentować się przed szeroką publicznością w starannym makijażu, pięknej fryzurze i kreacjach od największych projektantów. Nie wszystkie piękności jednak podchodzą do tego w taki sposób.

20-letnia Melisa Raouf jest pierwszą uczestniczką w historii konkursu Miss Anglii, która zamierza zaprezentować się wszystkim bez makijażu. Czy ma szanse na wygraną? Czym motywuje swoją decyzję? Poznajcie jej historię.

Melisa zawalczy o tytuł Miss Anglii bez makijażu

Melisa na co dzień studiuje w Londynie. Jest wyjątkowo piękną kobietą, dlatego też bez większego trudu dotarła do półfinału konkursu Miss Wielkiej Brytanii. Mimo iż do finału zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz może pochwalić się sporym osiągnięciem.

Raouf jako pierwsza kobieta w historii blisko 100-letniego konkursu postanowiła zawalczyć o koronę bez grama makijażu i jak widać, było to dobre posunięcie. Jak wyjaśniła w wywiadzie dla gazety Independent, zrobiła to po to, by kobiety mogły w końcu poczuć się pięknie w swoim ciele.

To wiele dla mnie znaczy, ponieważ wiele dziewczyn w różnym wieku nosi makijaż, ponieważ czuje presje, aby to robić.

Przyznała, że wcześniej sama chętnie się malowała, jednak z czasem zrozumiała, że bez makijażu także można pięknie wyglądać. Z jej wypowiedzi można wywnioskować, że panie w ten sposób starają się tuszować jakieś kompleksy, zamiast uczyć się je zaakceptować.

Jeśli ktoś jest szczęśliwy we własnej skórze, nie powinien być zmuszany do zakrywania twarzy makijażem. Nasze wady czynią nas tym, kim jesteśmy i to sprawia, że ​​każdy człowiek jest wyjątkowy. […] Dlatego postanowiłam konkurować bez makijażu — tłumaczyła.

Historia Melisy obiegła zagraniczne media, które mocno trzymają za nie kciuki. Dyrektorka Miss Anglii, Angie Beasley w rozmowie z CNN podkreśliła, że to niezwykle ważne przesłanie dla młodych kobiet, które niejako czują przymus robienia makijażu. 20-latka dąży do tego, by pokazać, że jeśli nie chcą tego robić, to nie muszą, bo i bez tego są piękne.

Trzeba przyznać, że Melisa jest nie tylko piękną, ale i mądrą kobietą. Myślicie, że uda jej się zdobyć koronę? Dla porównania poniżej możecie zobaczyć dwa zdjęcia — jedno bez makijażu, a drugie w nim.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Edyta Górniak, Allan Krupa - fot. AKPA

Syn Edyty Górniak chudnie w zastraszającym tempie. Allan w czasie pandemii popadł w poważne kłopoty. „Z bólem patrzyłam, jak…”

Dziewczynka topiła się na basenie w Sosnowcu - fot. screenshot Faceboook @arkadiuszchecinskipl

Mała dziewczynka ostrożnie weszła do basenu i po chwili zaczęła się topić. Stojący obok dorośli nawet nie zareagowali