w

Mała dziewczynka ostrożnie weszła do basenu i po chwili zaczęła się topić. Stojący obok dorośli nawet nie zareagowali

Dziewczynka topiła się na basenie w Sosnowcu - fot. screenshot Faceboook @arkadiuszchecinskipl
Dziewczynka topiła się na basenie w Sosnowcu - fot. screenshot Faceboook @arkadiuszchecinskipl

Dramat na basenie w Sosnowcu. Malutka dziewczynka weszła ostrożnie do basenu i gdy tylko zeszła ze schodków, zaczęła się topić. Stojący obok niej dorośli nawet nie zareagowali na to, co się dzieje. Ratowniczka jednak nie straciła czujności i od razu rzuciła się na ratunek.

Sprawę nagłośnił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który na swoim profilu w mediach społecznościowych udostępnił nagranie, na którym doskonale widać całe zajście. Dziewczynka bardzo ostrożnie schodziła po schodkach do wody, tuż obok młodzieńca i dorosłej kobiety. Zaraz po tym, jak zeszła z ostatniego stopnia, wpadła pod wodę i zaczęła rozpaczliwie wymachiwać dłońmi. Ta przez chwilę patrzyła na nią, jednak zaraz po tym odwróciła wzrok. Nie zauważyła nawet, że tuż za jej plecami kilkulatka rozpaczliwie walczy o życie.

Dziewczynka zaczęła się topić w basenie. Nikt nie zareagował

Na szczęście obecna na obiekcie ratowniczka nie straciła czujności i gdy tylko dostrzegła, co się dzieje, ruszyła dziewczynce na pomoc. W ułamku sekundy wyciągnęła ją z wody i przekazała ojcu. Kobieta, obok której wszystko się działo sprawiała wrażenie zaskoczonej.

Prezydent Sosnowca nie bez powodu udostępnił wideo. W ten sposób chciał zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak czujnym trzeba być nad wodą. W wielu przypadkach trudno odróżnić czy dana osoba tylko się wygłupia, czy też walczy o życie.

Z perspektywy zwykłego obserwatora różnica między wygłupami w wodzie czy zabawą a walką o życie może być niezauważalna. Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje — napisał.

W dalszej części publikacji przypomniał, że polska policja prowadzi akcję, której celem jest uświadomienie ludzi, ze topiące się dziecko nie jest w stanie poprosić o pomoc.

Mówi o tym akcja policji »Misie i dzieci toną po cichu«. Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło na naszym basenie w Zagórzu. Na szczęście ratowniczka była czujna i w porę zareagowała. Dziecku nic się nie stało.

TVN24 udało skontaktować się z ratowniczką, która zwróciła uwagę na jeden bardzo istotny problem:

Społeczeństwo nie jest informowane, jak dochodzi do utonięcia. Odchodzimy pod wodę w ciszy, nie ma czasu na krzyki i czepianie się kogokolwiek. Osoby obok prawdopodobnie nie zdawały sobie sprawy, że obok nich coś się dzieje. Musimy zwracać uwagę na to, co się dzieje dookoła nas — powiedziała stacji Agnieszka Walkiewicz.

Z uwagi na to, że pod publikacją wylała się fala pogardliwych komentarzy pod adresem rodziców dziecka, prezydent zaapelował do internautów o to, by nie ferowali wyroków, nie wiedząc, jak to dokładnie wyglądało.

Niektórzy w komentarzach, zamiast skupić się na postawie ratowniczek lub zastanowić się nad ideą akcji ,,Misie i dzieci toną po cichu” wylali fale krytyki na opiekunów dziecka. „Gdzie byli?!” – grzmią.

Szanowni Państwo. Każdy, kto jest rodzicem, wie, jak ważne jest czuwanie nad bezpieczeństwem swojego dziecka. I robi to każdego dnia. 24 godziny na dobę. Dzieci rozsadza energia i jednocześnie uczą się świata. W każdym momencie mogą sobie zrobić krzywdę. Nawet pod najczulszym okiem opiekuna.

Dlatego proszę. Nie oceniajmy, nie piętnujmy i nie krytykujmy. Każdy ma szansę być rodzicem. Każdy był kiedyś dzieckiem. Każdemu może przydarzyć się nieszczęście. Wtedy nie bądźmy ekspertami od wszystkiego na zasadzie ,,wiedziałem i a nie mówiłem?!”, tylko wyciągajmy pomocną rękę. Jak ludzie.

My także pragniemy zwrócić się do was z apelem o nieocenianie rodziców tylko dziecka, a wyciągnięcie wniosków z tej sytuacji. Bądźcie ostrożni nad wodą!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Melisa Raouf - fot. Instagram @melisaraouf

Piękna Melisa jako pierwsza kobieta w historii walczy o tytuł Miss Anglii bez grama makijażu! „Nasze wady czynią nas tym, kim jesteśmy”

Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek

Małgorzata Rozenek załatwiła sobie pracę w TVN… stringami?! Wystarczył prosty trik, by pokonać 200 konkurentek