w , ,

Nie żyje Maciej Zabielski, znany ze „Świata według Kiepskich” i licznych roli w teatrze

fot. Maciej Zabielski / Facebook Teatr Nowy w Poznaniu

Zmarł Maciej Zabielski – o śmierci aktora poinformował w poniedziałek poznański Teatr Nowy w Poznaniu, z którym artysta związany był przez blisko 40 lat.

Maciej Zabielski występował również w polskich produkcjach filmowych. Znany był między innymi ze swoich ról w filmach takich jak „Złoto dezerterów”, „Hiszpanka”, „Chaos” czy „Sto minut wakacji”.

Wystąpił także gościnnie w serialach „Kryminalni” i „Świat według Kiepskich”.

W produkcji Polsatu Zabielski pojawił się pierwszy raz w 1999 roku, wcielając się w postać krasnala Chlorka, w odcinku zatytułowanym „Śnięta Królewna”. Na plan serialu powrócił przez najbliższe lata jeszcze cztery razy.


Kadr z serialu, z odcinka "Śnięta królowa" (Ipla.tv, "Świat według Kiepskich")

Kadr z serialu, z odcinka „Śnięta królowa” (Ipla.tv, „Świat według Kiepskich”)

Zabielski był osobą niskorosłą i aktorem charakterystycznym. W środowisku był znany jako „Niskorosły Gigant”. Najbardziej spełniał się jednak nie na ekranie, a w teatrze. Oprócz Teatru Nowego w Poznaniu był też związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrem Narodowym.

Zespół Teatru Nowego pożegnał przyjaciela w poruszającym oświadczeniu:

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego

Teatr poinformował też, że Zabielski debiutował na jego deskach prawie 40 lat temu, w 1983 roku w spektaklu „Koniec Europy”. W ostatnich latach był znany z roli Złego Pana w Dziadach.

Teatr przekazał kondolencje bliskim zmarłego aktora.

źródło: Teatr Nowy Poznań ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Małgorzata Rozenek otwiera własny butik! Założyła stylowy garnitur swojej marki

Khloe Kardashian komentuje plotki o związku Kylie Jenner i Travisa Scotta!