w , ,

Nie żyje Maciej Zabielski, znany ze “Świata według Kiepskich” i licznych roli w teatrze

fot. Maciej Zabielski / Facebook Teatr Nowy w Poznaniu

Zmarł Maciej Zabielski – o śmierci aktora poinformował w poniedziałek poznański Teatr Nowy w Poznaniu, z którym artysta związany był przez blisko 40 lat.

Maciej Zabielski występował również w polskich produkcjach filmowych. Znany był między innymi ze swoich ról w filmach takich jak “Złoto dezerterów”, “Hiszpanka”, “Chaos” czy “Sto minut wakacji”.

Wystąpił także gościnnie w serialach “Kryminalni” i “Świat według Kiepskich”.

W produkcji Polsatu Zabielski pojawił się pierwszy raz w 1999 roku, wcielając się w postać krasnala Chlorka, w odcinku zatytułowanym “Śnięta Królewna”. Na plan serialu powrócił przez najbliższe lata jeszcze cztery razy.


Kadr z serialu, z odcinka "Śnięta królowa" (Ipla.tv, "Świat według Kiepskich")

Kadr z serialu, z odcinka “Śnięta królowa” (Ipla.tv, “Świat według Kiepskich”)

Zabielski był osobą niskorosłą i aktorem charakterystycznym. W środowisku był znany jako “Niskorosły Gigant”. Najbardziej spełniał się jednak nie na ekranie, a w teatrze. Oprócz Teatru Nowego w Poznaniu był też związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrem Narodowym.

Zespół Teatru Nowego pożegnał przyjaciela w poruszającym oświadczeniu:

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego

Teatr poinformował też, że Zabielski debiutował na jego deskach prawie 40 lat temu, w 1983 roku w spektaklu “Koniec Europy”. W ostatnich latach był znany z roli Złego Pana w Dziadach.

Teatr przekazał kondolencje bliskim zmarłego aktora.

źródło: Teatr Nowy Poznań ;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Małgorzata Rozenek otwiera własny butik! Założyła stylowy garnitur swojej marki

Khloe Kardashian komentuje plotki o związku Kylie Jenner i Travisa Scotta!