w

„Nasz nowy dom” w opałach. Po zwolnieniu Katarzyny Dowbor oglądalność drastycznie spada! Widzowie nie pochwalają zmiany

Katarzyna Dowbor, Elżbieta Romanowska, Marta Kołdej, Wiesław Nowobilski - fot. Gałązka/AKPA
Katarzyna Dowbor, Elżbieta Romanowska, Marta Kołdej, Wiesław Nowobilski - fot. Gałązka/AKPA

Nasz nowy dom przeżywa poważny kryzys. Po zwolnieniu Katarzyny Dowbor oglądalność formatu zaczęła drastycznie spadać. Przyszłość programu stanęła pod znakiem zapytania?

Nasz nowy dom jeszcze na początku tego roku był jednym z najpopularniejszych programów emitowanych na antenie Polsatu. Widzowie chętnie przyglądali się poczynaniom Katarzyny Dowbor, która realizowała się w roli prowadzącej od blisko 10 lat. Można było odnieść wrażenie, że jak nikt inny rozumie problemy uczestników i wkłada w swoją pracę całe serce. Doceniali to nie tylko bohaterowie kolejnych odcinków, ale i osoby zgromadzone przed telewizorami, które z biegiem czasu zaczęły obserwować ją w mediach społecznościowych.

Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że jej zwolnienie wzbudziło ogromne oburzenie. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że Dowbor niczego się nie spodziewała. Gdy została wezwana do siedziby stacji, była pewna, że podczas spotkania omówią plan działania przed startem kolejnego sezonu. Na miejscu jednak czekał na nią Edward Miszczak z bukietem kwiatów i wypowiedzeniem. Dziennikarka nie kryła swojego rozgoryczenia.

Nasz nowy dom przeżywa kryzys. Widzowie nie chcą oglądać programu bez Katarzyny Dowbor

Gdy Katarzyna potwierdziła smutne wieści, internauci otwarcie deklarowali, że nie będą oglądać nowej edycji Naszego nowego domu. Wielu z nich podtrzymało to stwierdzenie, gdy okazało się, że format poprowadzi aktorka Elżbieta Romanowska. Choć to nie pierwsza taka sytuacja, z początku zakładano, że są to puste słowa, które nie przełożą się na spadek oglądalności. Teraz wychodzi na jaw, że widzowie są nader konsekwentni.

Z najnowszych badań wynika, że od czasu gdy Dowbor nie ma w formacie, zainteresowanie Naszym nowym domem maleje w błyskawicznym tempie. Press przekazało, że pierwszy odcinek przyciągnął 904 tys. osób, natomiast drugi już tylko 818 tys. Kolejny wypadł jeszcze gorzej, bowiem obejrzało go już „tylko” 796 tysięcy widzów.

Portal Wirtualne Media zestawił ze sobą dane i przedstawił, że średnia oglądalność aktualnej edycji wynosi 875 tys. widzów, natomiast 19. odsłonę formatu, którą prowadziła jeszcze Katarzyna Dowbor, obejrzało aż 250 tys. osób więcej! Jak widać, doświadczona dziennikarka przyciągała przed ekrany ponad milion osób, tymczasem jej następczyni musi się jeszcze wiele nauczyć.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kacper Błoński, Roksana Węgiel - fot. Instagram @kacperblonsky @roxie_wegiel

Kacper Błoński chciał poderwać Roksanę Węgiel?! Gdy wygadał się na temat ich relacji, ostro zareagowała. „On sobie jakiś inny scenariusz wykreował”

Magda Gessler, Lara Gessler - fot. Instagram @magdagessler_official

Córka Magdy Gessler zdradziła, jaką babcią jest restauratorka. Jej szczerość może zaskoczyć. „My na niej nie polegamy”