w

Muzyk Kultu zatrzymany przez policję! Usłyszał zarzuty „oszustwa w mieniu znacznej wartości”. Grozi mu 10 lat więzienia

Kult - fot. screenshot Youtube @polskaiswiatowamuzyka4542
Kult - fot. screenshot Youtube @polskaiswiatowamuzyka4542

Policja w Warszawie zatrzymała trzy osoby podejrzane o przestępstwa finansowe i fałszerstwo. Wśród nich jest jeden z członków zespołu Kult. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Kult jest jedną z najdłużej występujących i najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grają rock alternatywny już od 1982 roku. Obecnie w skład wchodzą Kazimierz Kazik Staszewski, Piotr Morawiec, Ireneusz Wereński, Tomasz Goehs, Janusz Zdunek, Wojciech Jabłoński, Mariusz Godzina, Konrad Wantrych i Jarosław Ważny.

Okazuje się, że jeden z członków wpadł w poważne tarapaty. Został zatrzymany przez policję w Warszawie. Wraz z bliskimi usłyszał zarzuty, za które grozi im nawet 10 lat więzienia.

Kult - fot. screenshot Youtube @sprecords
Kult – fot. screenshot Youtube @sprecords

Piotr M. zatrzymany przez policję

Niedawno warszawska policja a zatrzymała Piotra M., Alexa K. i Martę H-Z. Muzyk wraz z partnerką i jej synem miał dopuścić się przestępstw finansowych, wyłudzania pieniędzy i fałszerstwa.

Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi — przekazał portalowi RP.pl Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oskarżeni mieli wyłudzać odszkodowania na podstawie sfałszowanych aktów zgonu. Proceder miał trwać od co najmniej 2021 roku. Wspomnieni sprawcy przedstawiali fałszywe akty zgonu w wypadku w USA firmom ubezpieczeniowym w celu uzyskania pieniędzy. Szacuje się, że w ten sposób wypłacili ponad milion złotych.

Rachunki bankowe były zakładane na najbliższych członków rodziny, w tym przypadku na zatrzymanego 37-letniego syna zatrzymanej kobiety i jej matkę. W ten sposób wyłudzono ponad milionów złotych i próbowano wypłacić kolejne 800 000 złotych jednak tym razem zapobiegli temu pracownicy jednego z banków i Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego — przekazał podinsp. Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji.

W jednym z mieszkań oskarżonych odnaleziono unieważnione dowody osobiste, amerykański paszport i prawo jazdy zatrzymanej kobiety, a także amerykańskie pieczątki urzędowe, telefony komórkowe, karty płatnicze, pełnomocnictwa do rachunków bankowych. Całej trójce postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa w porozumieniu, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi oraz oszustwa w mieniu znacznej wartości. Grozi im 10 lat więzienia.

Jesteście fanami Kultu? Myślicie, że zespół na tym ucierpi?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Doda - fot. YouTube @Partyvideo

Doda rozpłakała się, gdy usłyszała wiadomość od mamy. Tak osobistych życzeń się nie spodziewała. „Zabrałam ci jakiś kawałek dzieciństwa”

Sandra Kubicka - fot. Instagram @sandrakubicka

Sandra Kubicka