w

Mężczyzna położył się na pasach, chwilę później przejechał po nim dostawczak. Policja publikuje zdjęcia zwłok i prosi o pomoc

fot. kadr z nagrania (KMP w Częstochowie)

W centrum Częstochowy w minioną środę doszło do szokującego zdarzenia. Niezidentyfikowany mężczyzna położył się na pasach, a po kilkunastu sekundach ze skutkiem śmiertelnym przejechał po nim kierowca dostawczaka, który nie zauważył mężczyzny. Policja opublikowała zdjęcia potrąconego mężczyzny z nadzieją, że ktoś go rozpozna.

Przy alei Wolności w Częstochowie w środę, 6 lipca, około godziny 4.00, kierowca samochodu dostawczego najechał na pieszego, który leżał na środku pasów. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Policja z Komendy Miejskiej w Częstochowie opublikowała nagranie z pobliskiego monitoringu, na którym widać, jak pieszy, po przejściu jednego pasa, kładzie się na wznak na jezdni. Leżącego mężczyznę najpierw omija białe iveco, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes, czego nie pokazano na upublicznionym materiale.

Nagranie z monitoringu (KMP w Częstochowie)

Kierowca nie udzielił pomocy

Po potrąceniu kierowca nie zatrzymał się, aby udzielić pomoc potrąconemu mężczyźnie i kontynuował jazdę. Funkcjonariuszom udało się wyśledzić, kim jest kierowca i zatrzymać mężczyznę, W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholi (0,32 promila). Na chwilę obecną nie wiadomo, czy pod wpływem znajdował się również podczas zdarzenia.

Kierujący mercedesem został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja opublikowała zdjęcia zwłok mężczyzny

W związku z tym, że tożsamość poszkodowanego nadal nie została ustalona, częstochowska policja opublikowała zdjęcia ciała potrąconego mężczyzny. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis: wiek około 50 lat, około 172 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie jasne. Ubrany był w: białą koszulkę typu t-shirt w paski koloru niebieskiego i czerwonego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego, buty sportowe koloru zielonego z żółtą literą „N” po zewnętrznej i wewnętrznej stronie cholewki. Cechy szczególne: brak” – przekazuje policja.

UWAGA! Poniżej znajdują się opublikowane przez policję zdjęcia zwłok, które mogą być odebrane jako drastyczne.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Iga Świątek regeneruje siły we Włoszech. Tak wyglądają jej wakacje [ZDJĘCIA]

Włochy: Amerykański turysta wpadł do wulkanu Wezuwiusz. Wchodził zakazaną trasą