w

SuperSuper

Małgorzata Rozenek straci posadę w TVN. Popularny program znika z anteny

Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek
Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek

Małgorzata Rozenek ma powody do zmartwień. Znany i lubiany program znika z anteny TVN. Widzowie będą rozczarowani…

Projekt Lady to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych TVN-u. Format debiutował na szklanym ekranie 27 czerwca 2016 roku i w krótkim czasie zyskał popularność zarówno wśród widzów, jak i potencjalnych kandydatek. Zasady były proste — kilkanaście dziewczyn w wieku od 18 do 29 lat, które dotychczas wiodły imprezowy styl życia, przeprowadzało się do pałacu, by nauczyć się dobrych manier. Za ich przemianę odpowiedzialne były mentorki — Tatiana Mindewicz-Puacz i dr Irena Kamińska-Radomska oraz prowadząca Małgorzata Rozenek.

Program doczekał się sześciu edycji, z czego pięć pierwszych wyświetlanych było na antenie TVN, a ostatnia w TVN 7. Była to spora zmiana i jak się okazuje, zdecydowanie na minus.

Projekt Lady znika z TVN

Mimo sporego zainteresowania, w 2022 roku nie powstała 7. edycja formatu i na pewno jej już nie zobaczymy. Nielsen Media od początku skrupulatnie analizował oglądalność programu, a ta z roku na rok była coraz gorsza. Poniżej możecie zobaczyć, jak zmieniała się na przestrzeni lat:

  • Pierwsza edycja (2016) – 1,93 mln widzów
  • Druga edycja (2017) – 1,47 mln
  • Trzecia edycja (2018) – 1,56 mln
  • Czwarta edycja (2019) – 1,29 mln
  • Piąta edycja (2020) – 788 tys.
  • Szósta edycja (2021) – 353 tys. widzów

Jak poinformowała Plejada, na tę chwilę nie ma planów na to, by reaktywować Projekt Lady i patrząc na powyższe zestawienie, nikogo nie powinno to dziwić, choć fanom formatu na pewno będzie z tego powodu przykro. Niemniej jednak warto docenić to, że dzięki programowi życie kilku uczestniczek zmieniło się diametralnie, a najlepszym tego przykładem jest Patrycja Wieja.

Oglądaliście Projekt Lady?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Sylvester Stallone, Jennifer Flavin - fot. Instagram @jenniferflavinstallone

Sylvester Stallone zdecydował, co dalej z jego małżeństwem. Wszystko pokaże… w reality show

Agustin Egurrola - fot. Instagram @agustinegurrola

Ile Agustin Egurrola dostaje za jeden odcinek „You Can Dance”? Na widok tej kwoty robi się słabo