w , ,

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

Małgorzata Godlewska ostro uderza w antyszczepionkowców i Edytę Górniak: „nie umiem przejść obojętnie obok tych morderstw”

fot. Instagram & Twitter screenshot

W najnowszym wywiadzie Małgorzata Godlewska zdecydowała się poruszyć temat szczepień, i nie zabrakło ostrej wypowiedzi w stronę Edyty Górniak. Zgadzacie się z Godlewską?

Małgorzata Godlewska dała się poznać jako ta “najgrzeczniejsza” z sióstr Godlewskich – celebrytek, znanych głównie z kiczu i kontrowersji. Rozgłos siostrom przyniosło wykonywanie utworów muzycznych w skąpych strojach i z kiepskimi umiejętnościami wokalnymi.

Małgorzata Godlewska publikuje zdjęcia z próby gwałtu przez taksówkarza! “Zablokował drzwi i zaczął ściągać spodnie”

Małgosia pracuje jako pielęgniarka i deklaruje, że zawód traktuje jako powołanie. Za walkę z koronawirusem została nawet nagrodzona odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” przez Ministerstwo Zdrowia.

Celebrytka, ze względu na wykonywany zawód, codziennie jest świadkiem dramatycznych scen związanych z koronawirusem, i uważa, że należy się szczepić. Godlewska w tym celu często wykorzystuje swoje zasięgi w mediach społecznościowych.

Małgorzata Godlewska uderza w antyszczepionkowców

Małgorzata niedawno udzieliła wywiadu dla serwisu „Vibez”, w którym miała szansę szerzej wypowiedzieć się na temat walki z COVID-19, oraz rolą celebrytów w zachęcaniu ludzi do szczepień.

Pielęgniarka twierdzi, że w Polsce brakuje zdecydowanych działań, które mogłyby zmobilizować ludzi do przyjęcia kontrowersyjnego preparatu.

– „A co zrobiła Australia z Djokovićem? Przy 25 milionach mieszkańców mają w ostatnim okresie od 20 do 50 śmierci dziennie. Potrzebne są konkretne decyzje i odwaga ich wprowadzania bez oglądania się na „internetowych ekspertów” – wyznała.

Godlewska została też zapytana o stosunek do Edyty Górniak, oraz o to, czy jej koronasceptyczna postawa przyczyniła się do tego, że Gosia zmieniła nastawienie wobec jej twórczości.

– „Kocham twórczość Edyty Górniak i zawsze będzie dla mnie najważniejsza, ale nie umiem przejść obojętnie obok tych „morderstw”, których nieświadomie dokonała. Oczywiście morderstw w przenośni. Zresztą nie tylko ona. W dzisiejszych czasach social media potrafią dosłownie zabijać. Zróbmy proste, fikcyjne wyliczenie dotyczące 2021 roku. Załóżmy, że Edyta Górniak, poprzez rzeczy o których mówiła i pisała, zniechęciła do szczepień 10% swoich fanów na Instagramie” – stwierdziła celebrytka.

– „Oczywiście nikogo dosłownie nie przekonywała, ale słowa i komunikaty, lekceważenie sytuacji epidemiologicznej wpływają na innych, bo ludzie podejmują decyzje na podstawie opinii ich autorytetów. Załóżmy, że to były dorosłe osoby. A więc 10 procent fikcyjnych fanów Edyty, które w konsekwencji mogły zrezygnować ze szczepionki, przełożyłoby się na 115 śmierci w 2021 roku. 115 rodzin mogło stracić swoich bliskich” – szacowała Godlewska.

Małgosia skierowała też apel do osób z dużym gronem fanów, czy też obserwujących. Godlewska zaznaczyła, że każda z takich osobistości ma znaczny wpływ na przebieg pandemii i nastawienie ludzi odnośnie szczepień.

– „Jaką moc oddziaływania ma Edyta Górniak, czy jest to tylko Instagram, czy więcej? I podobnie z każdą inną osobą: czy to jest kurator oświaty, czy influencer, celebryta i tak dalej… Ich pozycja i zasięgi przekładają się na decyzje dotyczące szczepień. To nie jest wesołe „pierdololo”, to są realne śmierci, w których uczestniczę praktycznie codziennie” – dodała.

Zgadzacie się z Małgorzatą?

Źródła: Vibez

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ciężarna Maja Hyży walczy z chorobą: „ogólnie umieram”

5. edycja „Hotel Paradise”. Oto co już wiadomo o nowej serii!