w

Lewandowscy posłali 5-letnią Klarę do elitarnej szkoły. Czesne zwala z nóg! Co oferuje placówka?

fot. Instagram screenshot

Anna i Robert Lewandowscy wraz z rozpoczęciem roku posłali swoją najstarszą córkę Klarę do szkoły. Placówka, do której zaczęła uczęszczać pięciolatka, cieszy się dużym prestiżem i reklamuje się jako jedna z najlepszych szkół tego typu na świecie. Za edukację trzeba jednak sporo zapłacić.

W lipcu świat obiegła wiadomość o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Były zawodnik Bayernu na początku sierpnia wraz z rodziną zamieszkał w Hiszpanii. Anna i Robert już od jakiegoś czasu przygotowywali swoje córki na możliwość przeprowadzki, co umożliwiło Klarze i Laurze szybsze dostosowanie się do nowej sytuacji.

Lewandowscy posłali Klarę do szkoły

W miniony poniedziałek, 5 września, w Hiszpanii rozpoczął się rok szkolny dla dzieci od 3 do 12 lat. Dla starszych uczniów nauka rozpoczęła się natomiast 7 września. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Klarę i Laurę czekały nowe wyzwania.

Lewandowscy posłali pięciolatkę do szkoły, a dwuletnią Laurę do przedszkola. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Anna Lewandowska zdradziła fanom, że choć odnalezienie się w nowej szkole nigdy nie jest łatwe, Klara była dzielna i bardzo dobrze zniosła pierwszy dzień zajęć. W ramach nagrody dumna mama zabrała córkę na lody.

Gdzie uczy się Klara?

Rodzice zdecydowali się wysłać Klarę do elitarnej międzynarodowej placówki, która ma cztery oddziały w samej Katalonii. Jeden z nich znajduje się w miejscu zamieszkania Lewandowskich – spokojnym miasteczku Sitges położonym około 30 km od Barcelony.

„The British School of Barcelona” jest jedną z najlepszych brytyjskich szkół na świecie, a dzieci uczą się w niej w języku hiszpańskim i angielskim. Uczniowie pozyskują wiedzę nie tylko z podstawowych przedmiotów, ale biorą także udział w zajęciach ze sportu, muzyki czy sztuk wizualnych. Placówka oferuje też liczne aktywności pozalekcyjne.

Ile wynosi czesne?

Za wysoki poziom nauki przychodzi jednak słono zapłacić. Jak dowiadujemy się na stronie szkoły, w przypadku pięciolatków rodzice muszą zapłacić ponad 12 tys. euro rocznie, czyli obecnie ponad 57 tys. zł. Kwota wzrasta w późniejszych latach edukacji.

Lewandowscy musieli uiścić również wpisowe w wysokości 3 tys. euro, czyli ok. 14 tys. zł. W cenie Klara ma zapewnione obiady, podręczniki, materiały dydaktyczne oraz ubezpieczenie. Szkoła posiada także własne autobusy, które mogą zawozić uczniów do placówki.

W szkole obowiązkowe są specjalne mundurki. Anna Lewandowska niedawno pokazała, jak wygląda szkolny strój Klary. Pięciolatka miała na sobie błękitne polo, grafitową spódniczkę oraz czarne buty.

fot. Instagram screenshot

Źródło: Pomponik.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Doda, królowa Elżbieta II - fot. Instagram @dodaqueen, @theroyalfamily

Doda skomentowała śmierć królowej Elżbiety. „Jaką to nam daje lekcję?”. Czarny humor wziął górę nad powagą. Internauci nieźle się wkurzyli

19-latka przespała się z dwoma mężczyznami tego samego dnia. Jej bliźnięta mają różnych ojców!