w

Koronacja króla Karola III. Ceremonię zdominowały barwy Ukrainy! To celowy zabieg? W internecie zawrzało od komentarzy

Król Karol III - fot. screenshot YouTube @Rappler
Król Karol III - fot. screenshot YouTube @Rappler

Tysiące widzów z całego świata od kilku godzin bacznie obserwują przebieg koronacji króla Karola III. Dokładnie przyglądali się każdemu szczegółowi i dostrzegli, że opactwo westminsterskie zdominowały kolory Ukrainy, a w ceremonii uczestniczyła Ołena Zełenska. To celowy zabieg, czy nieprzemyślane zestawienie kolorów?

6 maja 2023 roku na zawsze zapisze się na kartach historii Wielkiej Brytanii. To właśnie tego dnia byliśmy świadkami koronacji króla Karola III. Choć już wcześniej wypełniał obowiązki monarchy, teraz oficjalnie został władcą Zjednoczonego Królestwa i krajów Wspólnoty Narodów.

Ceremonia transmitowana jest na całym świecie, a na liście blisko 2 200 gości pojawiło się wiele znanych nazwisk. Oprócz monarchów innych państw zaproszenia otrzymali również prezydenci i premierzy, w tym Andrzeja Dudy i jego małżonka, Agata Kornhauser-Duda oraz celebryci. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było, gdy w Londynie pojawiła się Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy.

Król Karol III okazał Ukrainie wsparcie?

W lutym 2022 roku rosyjskie wojska pod wodzą Władimira Putina zaatakowały Ukrainę. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zniszczono wiele miast, a śmierć poniosły tysiące niewinnych ludzi, w tym dzieci. Polska, pozostałe państwa przynależące do NATO, oraz Unii Europejskiej, starają się wspierać Wołodymyra Zełenskiego w walce z wrogim najeźdźcą na tyle, na ile to możliwe. Formą okazywania wsparcia stało się też wywieszanie flag na oknach lub masztach oraz przypinanie kotylionów.

Widzowie szybko wyłapali, że opactwo Westminsterskie zdominowały barwy ukraińskiej flagi. Na ujęciach z góry doskonale było widać, że dywany ułożone na podłodze miały kolor żółty i niebieski. Oprócz tego przed królem odzianym w złote szaty kroczyła kobieta ubrana na niebiesko.

W internecie rozgorzała dyskusja. Zdaniem wielu internautów, wybór kolorów był nieprzypadkowy:

  • Tak jest i jest to celowe.
  • Najwyraźniej jest to zamierzone.
  • Nie jestem pewien, czy ma to jakiś związek z Ukrainą, ale wygląda wspaniale (i ma dla nas ogromne znaczenie).
  • To Koronacja. To lata planowania i planowania do T. Nie ma tu zbiegów okoliczności. Wszystko jest zgodnie z przeznaczeniem.
  • Szczęśliwy zbieg okoliczności.

Do sprawy odnieśli się już urzędnicy z pałacu Buckingham. Wyjaśnili oni, że przy wyborze kolorystyki wydarzenia nie kierowano się żadnymi przekonaniami. Twierdzą, że jest to szczęśliwy zbieg okoliczności.

Jesteście skłonni w to uwierzyć?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Christina Applegate -fot. screenshot YouTube @Netflix

Christina Applegate opowiedziała o problemach zdrowotnych. Jest gorzej, niż sądzono? „To jest, k**wa, do bani”

Jan Englert - fot. Gałązka/AKPA

Jan Englert ma poważne problemy zdrowotne, a lekarze nie mogą mu pomóc. Już nie ukrywa, że modli się o szybką śmierć