w

Król Karol III jest poważnie chory. Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym potwierdzono, że ma NOWOTWÓR

Król Karol III - fot. Instagram @theroyalfamily
Król Karol III - fot. Instagram @theroyalfamily

Szokujące wieści obiegły media. Od kilku dni mówiono o tym, że król Karol III ma poważne problemy zdrowotne, lecz nikt nie sądził, że jest aż tak źle. Pałac Buckingham niespodziewanie wydał oświadczenie, w którym przekazano diagnozę. Wielka Brytania pogrążona w smutku.

Król Karol III ponad 70 lat przygotowywał się do objęcia tronu w Wielkiej Brytanii. Mimo że było to doniosłe wydarzenie, to jednak okupione smutkiem, bowiem było równoznaczne ze śmiercią królowej Elżbiety II lub jej abdykacją. Oficjalna koronacja odbyła się 6 maja 2023 roku i było to wielkim wydarzeniem w Wielkiej Brytanii.

Radość monarchy nie trwała jednak długo. Ostatnio borykał się z problemami zdrowotnymi. Pod koniec stycznia trafił do szpitala The London Clinic na trzy noce, ponieważ miał powiększoną prostatę i musiał poddać się zabiegowi. Teraz Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym przekazał szokujące wieści na temat jego stanu zdrowia.

Król Karol III ma nowotwór

Pałac Buckingham poinformował, że na tę chwilę król Karol III musiał wstrzymać wykonywanie wszystkich obowiązków publicznych, ponieważ zdiagnozowano u niego nowotwór. Z treści oświadczenia wynika, że podjął już leczenie. Od razu podkreślono również, że nie chodzi o nowotwór prostaty. Podczas badań wykryto u niego inny niepokojącą zmianę.

Jego Królewska Mość był leczony z powodu łagodnego powiększenia prostaty. To właśnie podczas tej interwencji odnotowano osobną kwestię budzącą niepokój, a następnie zdiagnozowano ją jako formę raka. Ten drugi stan zostanie teraz poddany odpowiedniemu leczeniu — czytamy w specjalnym komunikacie.

Król nie traci wiary w to, że będzie dobrze. Z treści oświadczenia wynika, że jest pozytywnie nastawiony do sposobu leczenia i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do pełni obowiązków publicznych. Jego Królewska Mość liczy na to, że podczas jego obecności, członkowie rodziny królewskiej przejmą część jego zobowiązań.

Ten rok nie zaczął się dobrze dla rodziny królewskiej. Przed kilkoma tygodniami media obiegła wiadomość, że u Sarah Ferguson wykryto nowotwór skóry, a księżna Kate musiała poddać się operacji, a teraz jeszcze ta diagnoza…

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Tomasz Kammel - fot. Piętka Mieszko/AKPA

„The Voice of Poland”. Szykuje się zmiana prowadzących! Wytypowano już następcę Tomasza Kammela

Karolina Korwin Piotrowska - fot. YouTube screenshot @natematpl

Karolina Korwin Piotrowska podzieliła się szczerym wyznaniem. Pies uratował ją przed odebraniem sobie życia. „Popełniłabym samobójstwo. Wiem, że żyję dzięki niej”